В українському суспільстві немає стійкої проєвропейської більшості

Дмитро Шульга, директор Європейської програми, повідомив, що 38% громадян виступають за вступ до ЄС, а 36% – за вступ до Митного Союзу

Сьогодні в українському суспільстві немає стійкої проєвропейської більшості. Про це заявив Дмитро Шульга, директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, 11 липня в Києві під час експертного круглого столу “Інформаційне забезпечення європейської інтеграції: потреби та методи”.

За його словами, відповідно до соціологічних даних, 38% громадян виступають за вступ до ЄС, а 36% – за вступ до Митного Союзу Росії, Білорусі й Казахстану. Проте навіть не це, на думку експерта, є найбільшою проблемою. Значно більше його турбує те, що більшість респондентів не можуть аргументувати свій вибір, повідомляє “Європейський простір”.

Найбільша поляризація в суспільній підтримці євроінтеграції України спостерігається за регіоном проживання респондентів, що, на думку Дмитра Шульги, свідчить про сприйняття євроінтеграції як зовнішньополітичної альтернативи відносинам із Росією. Окрім того, абсолютна більшість громадян України ніколи не відвідували країн Європейського Союзу, тому інформацію про європейські стандарти отримують здебільшого з українських і російських ЗМІ.

За словами Дмитра Шульги, найбільше українських громадян цікавить, як живуть європейці та яким чином європейська інтеграція вплине на рівень їхнього життя. Проте українські ЗМІ здебільшого не дають відповіді на ці питання, обмежуючись висвітленням поточних зовнішньополітичних подій.

Європейська програма
Дмитро Шульга
(044) 461 95 00
shulga@irf.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: