В Україні розроблять стандарти безпеки пішоходів

5 лютого активісти ГО “Товариство учасників руху” та спілки захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!” презентували в Харкові проект “Громадське лобіювання впровадження стандартів Європейського Союзу щодо захисту пішоходів в Україні”

5 лютого активісти ГО “Товариство учасників руху” та спілки захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!” презентували в Харкові проект “Громадське лобіювання впровадження стандартів Європейського Союзу щодо захисту пішоходів в Україні”. Проект підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

“За офіційними даними, тільки впродовж 2012 року внаслідок дорожньо-транспортних пригод в Україні загинуло 1875 пішоходів (у тому числі 134 дитини) та близько 10 тисяч пішоходів було травмовано. Всього ж за останні 5 років у нашій країні під колесами автомобілів загинуло понад 10 тисяч пішоходів і близько 60 тисяч було травмовано”, – повідомив керівник проекту Віктор Козоріз.

Він також звернув увагу, що на частку пішоходів в Україні припадає понад 40% смертельних ДТП, що є одним із найвищих показників у Європі. “Тому сьогодні в нашій державі має бути розроблено комплекс заходів, спрямованих на посилення правового, соціального й інженерно-технічного захисту пішоходів”, – наголосив керівник проекту.

Віктор Козоріз повідомив, що в межах проекту активісти направили звернення до Президента Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Миколи Азарова, у якому закликали їх оголосити 2013 рік Роком захисту пішоходів, а також розробити базовий план адаптації українського законодавства в галузі дорожнього руху до норм і рекомендацій Європейського Союзу. Вони також вимагають від влади підготувати й оприлюднити національний звіт про стан безпеки дорожнього руху в Україні та надалі оприлюднювати повні дані про ДТП на щомісячній основі (наразі такої практики в Україні немає).

У свою чергу, керівник департаменту зовнішніх зв’язків ГО “Товариство учасників руху” Марія Івченко повідомила, що у своїй діяльності громадські активісти спиратимуться на досвід європейських колег, адже в багатьох країнах Європи громадські пішохідні організації працюють десятки років. Також на міжнаціональному рівні діє Міжнародна федерація пішоходів, з ініціативи якої ще 1988 року Європейський парламент ухвалив Міжнародну Хартію пішохідного руху. Як повідомила Марія Івченко, активісти вже переклали цей документ українською та планують поширити його серед керівників міських громад.

Крім цього, громадські активісти домагатимуться внесення змін до Правил дорожнього руху щодо обмеження швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год. Презентуючи цю ініціативу, віце-президент ГО “Товариство учасників руху” Олександр Заліван розповів, що перевищення водіями транспортних засобів швидкості руху є однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод. За його словами, у Європі цьому питанню приділяють дуже серйозну увагу. Олександр Заліван повідомив, що ще 1996 року Європейський комітет міністрів транспорту ухвалив рекомендації “Про зниження швидкості”, які застосовують у більшості країн ЄС, де швидкість руху в населених пунктах становить не більш ніж 50 км/год.

За словами активістів, ще одним напрямом діяльності в межах проекту стане розробка проекту державної Програми захисту пішоходів, який буде подано на розгляд урядових структур. З цією метою в регіонах України буде проведено низку круглих столів, до участі в яких запросять представників органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, активістів громадських організацій і представників ЗМІ. Пропозиції, висловлені під час цих заходів, і ляжуть в основу майбутньої програми, а її проект буде виставлено для обговорення на сайті http://pishohid.ua/.

Контакти:
ГО “Товариство учасників руху”
(057) 751 85 22
gfh2010@ukr.net

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: