В Україні пропонують установити День на підтримку невиліковно хворих і їхніх рідних

День на підтримку невиліковно хворих, які щоденно страждають через відсутність знеболення, пропонують відзначати 26 червня

В Україні слід установити День на підтримку невиліковно хворих і їхніх рідних. Про це заявили ініціатори кампанії доступу до знеболення “StopБіль” на прес-конференції “Одна хвилина болю”, яка відбулася 26 червня в Києві. Кампанію проводить програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами активістів, День на підтримку невиліковно хворих, які щоденно страждають через відсутність знеболення, слід відзначати 26 червня, у Міжнародний день боротьби з незаконним обігом наркотиків. Вони наголошують, що жорсткі й надмірні державні заходи з протидії поширенню наркотиків унеможливлюють доступ невиліковно хворих до життєво необхідних препаратів, передусім опіоїдних анальгетиків, які належать до контрольованих наркотичних препаратів.

Голова ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич поінформував, що на сьогодні спільно з громадськістю підготовано проект урядової постанови, яка покращить доступ до знеболення.

У свою чергу, голова Державної служби з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко розповів: “У новій постанові виписано збільшення терміну, на який можна буде брати такі ліки (сьогодні можна лише на три доби). Спрощено порядок складання актів, списання тощо”. Володимир Тимошенко наголосив, що сьогодні треба запроваджувати й альтернативні форми знеболення, зокрема таблетований морфін. “Постанова відкриє двері для доступу до таких засобів”, – додав він.

Голова Держслужби також повідомив, що Україна належить до числа країн, у яких найважче дістати знеболювальні препарати для невиліковно хворих. “У Європі ми на передостанньому місці, остання Македонія”, – сказав він.

Ініціатори кампанії “StopБіль” оприлюднили відкритий лист до Президента Віктора Януковича, у якому закликають його взяти під контроль ситуацію з доступом невиліковно хворих до знеболення.

Щороку в Україні 428 тисяч людей потребують паліативної допомоги та знеболення.

“Громадське здоров’я”
Надія Колесникова
(044) 461 97 09
kolesnykova@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: