В Україні досі не розроблено механізмів управління житловими будинками

У селищі Михайлівка (Михайлівський район Запорізької області) відбувся семінар “Управління майном об’єднання та господарська діяльність ОСББ”

22 березня в селищі Михайлівка (Михайлівський район Запорізької області) відбувся семінар “Управління майном об’єднання та господарська діяльність ОСББ”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства Запорізької обладміністрації Максим Шахов охарактеризував сучасне становище ЖКГ: “На законодавчому рівні в Україні прийнято Загальнодержавну програму реформування й розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, одним із пріоритетних завдань якої є запровадження ефективних форм управління житловими будинками та яка передбачає перехід від обслуговування житлових будинків комунальними житлово-експлуатаційними підприємствами до формування ОСББ. Незважаючи на кількарічний досвід функціонування ОСББ, в Україні досі не розроблено ефективних механізмів професійного управління будинками, немає кваліфікованих кадрів – управителів, а основний тягар управління покладено на голів ОСББ. Саме тому вкрай необхідно передати знання, досвід і покращити практичні навики ефективного управління будинком”.

У свою чергу, голова Михайлівської селищної ради Олександр Ракша запевнив присутніх у готовності влади підтримувати активних мешканців, які вирішили взяти на себе відповідальність за управління своїми будинками: “У місцевому бюджеті 2012 року передбачено 80 тис. грн. для проведення реєстрації ОСББ, також цього року буде виділено кошти на підтримку створених ОСББ для фінансування першого капітального ремонту”.

Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: