В Україні буде проведено інформаційну кампанію для роз’яснення проблеми дискримінації

У Києві відбувся прес-клуб “Дискримінація в Україні: суспільні настрої та політика влади”

В Україні слід провести широку інформаційну кампанію для роз’яснення проблеми дискримінації. Про це заявили учасники прес-клубу “Дискримінація в Україні: суспільні настрої та політика влади”, який відбувся 13 грудня в Києві. Захід провів Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомляє “Укрінформ”, експертка УНЦПД Юлія Тищенко навела результати відповідного соціологічного дослідження: “Дослідження охарактеризувало відчуття суспільства стосовно випадків дискримінації та показало, що лише 15% опитаних упродовж 2013 року стикалися з випадками дискримінації, 82,1% – не відчули утиску прав та інтересів, одначе питання протидії дискримінації потребує більшого роз’яснення в суспільстві”.

Юлія Тищенко зазначила, що 2012 року 54% опитаних вважали, що в Україні потрібен закон про захист від дискримінації, а 2013-го, через рік після набуття чинності закону “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, про його існування знають лише 18,7% громадян, не обізнані з цим 78% опитаних.

За словами експертки, результати моніторингу діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування щодо реалізації положень цього закону показали, що тільки 11 ЦОВВ з 75 надавали ті чи інші пропозиції щодо вдосконалення законодавства. “Спостерігається брак системного розуміння цієї політики та сенсу позитивних дій у вирішенні цього питання”, – наголосила вона.

Зі свого боку, експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталя Беліцер наголосила на необхідності активізувати програми з роз’яснення проблеми дискримінації серед органів влади й місцевого самоврядування. “На жаль, у багатьох питаннях вони не володіють матеріалом і у своїх відповідях довели, що не розуміють сутності явища дискримінації. Надто багато прогалин”, – відзначила вона.

На думку Ліани Мороз, менеджера програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, дослідження засвідчує необхідність проведення широкої інформаційної кампанії для роз’яснення проблеми дискримінації як серед держслужбовців, так і серед пересічних громадян. “З наступного року ми плануємо запустити таку інформаційну кампанію, і вже є домовленість з офісом Уповноваженого з прав людини щодо її проведення”, – сказала вона.

Соціологічне дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології з 6 по 27 вересня 2013 року в 110 населених пунктах у всіх областях України. Було опрацьовано 2044 анкети.

 

Контакти:
Український незалежний центр політичних досліджень
(044) 279 24 35
ucipr@ucipr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: