В Україні 59% об’єктів інфраструктури недоступні для людей з інвалідністю

В Україні тільки 21% об’єктів інфраструктури доступні для людей з інвалідністю, 29% – частково доступні, 59% – недоступні

В Україні тільки 21% об’єктів інфраструктури доступні для людей з інвалідністю, 29% – частково доступні, 59% – недоступні. Про це свідчать попередні результати моніторингу, який здійснює всеукраїнська коаліція організацій під керівництвом Благодійного фонду “Прометей” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Результати моніторингу архітектурної доступності в деяких обласних центрах:
Донецьк: 38% – доступні, 16% – частково доступні, 46% – недоступні;
Полтава: 29% – доступні, 23% – частково доступні, 48% – недоступні;
Миколаїв: 23% – доступні, 26% – частково доступні, 51% – недоступні;
Одеса: 22% – доступні, 18% – частково доступні, 61% – недоступні;
Херсон: 21% – доступні, 23% – частково доступні, 55% – недоступні.

Наразі тривають моніторинги в Києві, Львові, Вінниці, Сумах, Кіровограді й Ужгороді.

При цьому, за словами експертів, деякі розділи регіональних звітів інколи заповнено “фантастичними” цифрами. Наприклад, Чернігівська область вказала, що з 679 об’єктів виконавчої влади 562 об’єкти є повністю доступними й тільки 17 об’єктів виявилися недоступними.

Станом на 15 червня проведено аудит 6280 об’єктів, які розміщено на “Карті доступності України”. Методика аудиту передбачає обстеження об’єктів за критеріями “Мінімального соціального стандарту доступності”.

Ініціатори моніторингу звертаються до організацій інвалідів та інших НУО з закликом долучитися до проекту. БФ “Прометей” покриє всі фінансові витрати, які будуть в організації-учасниці під час проведення моніторингу.

Конвенція ООН про права інвалідів, зокрема статті 9 і 19, декларують необхідність створення безбар’єрного середовища проживання для людей з обмеженими фізичними можливостями, щоб вони могли вести самостійний спосіб життя. Національний звіт 2008 року, який Україна подала в Комітет із прав інвалідів ООН, як і проект Національного звіту-2012, презентований 3 грудня 2012 року в Українському домі, декларує наміри органів влади всіх рівнів активно створювати умови доступності у своїх громадах.

Контакти:
Благодійний фонд “Прометей”
Олег Дрюма
099 563 83 11
fondprometei@mail.ru

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: