В Сєвєродонецьку експерти презентували практики сприяння вирішенню конфліктів в ОТГ, що виникають в процесі проведення реформ

24 квітня 2019 р. в Сєвєродонецьку в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася прес-конференція «Ефективна комунікація та запобігання конфліктів – запорука розвитку в об’єднаних територіальних громадах».

24 квітня 2019 р. в Сєвєродонецьку в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася прес-конференція «Ефективна комунікація та запобігання конфліктів – запорука розвитку в об’єднаних територіальних громадах».

Учасники прес-конференції ознайомились з результатами діяльності проекту «Ефективна комунікація – поштовх до дій та запорука розвитку громад на Луганщині», а також  з результатами всеукраїнського дослідження “Конфлікти у громадах: типологія, причини, наслідки”, проведеного Всеукраїнської асоціацією сприяння самоорганізації населення за участі регіональних партнерів (зокрема Луганська область) по напрямкам:

  • які форми запобігання та сприяння вирішенню конфліктів використовувались на рівні громад, які виникали в процесі впровадження реалізації реформи місцевого самоврядування, медичної реформи та реформи освіти;
  • як експерти спільно з громадами забезпечили залучення місцевого населення у плануванні розвитку громад;
  • аналіз та висновки за підсумками роботи в об’єднаних територіальних громадах Луганщини;
  • чи можливо ефективне збалансування інтересів владно-громадських відносин в громаді;
  • чому залучення мешканців всій громади до процесу прийняття рішень важливе.

Керівниця ГО «Громадська ініціатива Луганщини» розповіла про співпрацю в рамках проекту з двома громадами Луганщини: Лозно-Олександрвська та Троїцька селищні об’єднані територіальні громади. Вона зауважила, що окрім виявлення можливих конфліктних ситуацій в громадах, пошуку шляхів їх вирішення та медіації, потрібно активно залучати всіх до співпраці в процесі налагодження стратегічного планування розвитку громади та запровадження різноманітних регламентованих форм демократії участі. 

За результатами спільної співпраці:

– в Лозно-Олександрівська ОТГ отримала Статут Лозно-Олександрівської селищної територіальної громади  та Стратегічний (перспективний) план соціально-економічного розвитку Лозно-Олександрівської селищної територіальної громади на 2019-2021 роки (документи затверджено рішенням селищної ради 15.02.2019).

– в Троїцької ОТГ прийнято Положення про Бюджет участі (громадський бюджет) у Троїцькій селищній територіальній громаді (затверджено 22.11.2018 рішенням сесії № 28/2);

Учасники обговорили типи основних конфліктів в ОТГ, які було систематизовано в рамках всеукраїнського дослідження (конфлікти в процесі об’єднання, в процесі розподілу ресурсів в ОТГ, оптимізації соціальної інфраструктури, в земельних питаннях тощо). Згідно з аналізом щодо існуючих конфліктів у громадах в Луганській області проблемних питань, які би дійшли до судового вирішення, не виникало.

Захід проведено ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Ефективна комунікація – поштовх до дій та запорука розвитку громад на Луганщині» за фінансової підтримки МФ «Відродження» (програмна ініціатива «Демократична практика»).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: