В Одесі створено вже понад 50 ОСН

В Одесі відбулася VI міська конференція органів самоорганізації Одеси

28 жовтня в Одесі відбулася VI міська конференція органів самоорганізації Одеси. Захід організував Одеський суспільний інститут соціальних технологій спільно з міською організацією Асоціації сприяння самоорганізації населення в межах проекту “Самоорганізація населення в Одесі: друге дихання” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У конференції взяли участь представники понад 40 одеських органів самоорганізації населення (ОСН) – будинкових, вуличних, квартальних, мікрорайонних комітетів, керівники ініціативних груп новостворюваних комітетів, а також депутати міської ради, працівники управлінь, служб і районних адміністрацій Одеської міськради.

Одночасно з конференцією у вестибюлі міської ради діяла виставка досягнень ОСН Одеси, яка інформувала про соціальні новації цих органів і історію їхньої діяльності в місті.

Станом на 28 жовтня міськрада дала згоду на створення в місті більше 50 ОСН – на рівні мікрорайонів, кварталів, окремих будинків і гуртожитків. 30 ОСН пройшли державну реєстрацію й отримали статус юридичної особи.

При цьому, на думку учасників конференції, успішному розвитку самоорганізації в Одесі перешкоджає те, що 2011 року в межах Програми розвитку органів самоорганізації населення на 2008-2011 роки не профінансовано з міського бюджету зарплат голів і секретарів ОСН.

За словами учасників, недостатню активність у створенні нових ОСН виявляє громадськість Приморського та Малиновського районів, а також мешканці гуртожитків. Вони також зазначили, що неповною мірою поки що реалізовано потенціал ОСН у контролі як за якістю житлово-комунальних послуг, так і за регулярною оплатою мешканцями спожитих послуг.

На конференції було ухвалено резолюцію, у якій учасники схвалили в цілому діяльність ОСН міста щодо захисту прав і вирішення життєвих проблем членів територіальної громади, їх прагнення до співпраці з міською радою, виконкомом, профільним управлінням, районними адміністраціями.

Для подальшого розвитку самоорганізації в місті запропоновано зусилля громадськості та місцевої влади спрямувати на створення сприятливих умов для роботи ОСН, на підвищення кваліфікації їхніх керівників та активу, удосконалення взаємодії ОСН із міськрадою та її органами у вирішенні проблем одеситів.

Одеський суспільний інститут соціальних технологій
(048) 738 68 30

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: