В Одесі на соціальну допомогу піде більше коштів – завдяки зусиллям громадських експертів

Анна Трепалюк, активістка ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення", опублікувала статтю про розвиток соціальної допомоги в Одесі

Анна Трепалюк, активістка ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, опублікувала статтю про розвиток соціальної допомоги в Одесі. Ініціативу підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

В Одесі на соціальну допомогу піде більше коштів – завдяки зусиллям громадських експертів
Рекомендації громадських організацій Одеській міськраді дали поштовх до оновлення політики у сфері соціальної допомоги
Анна Трепалюк

Минулого року експертами був проведений незалежний аналіз діяльності служб соціальної допомоги в місті, а також ролі громадських об’єднань у формуванні та реалізації міської політики у соціальній сфері.

За підсумками дослідження, що проводив Одеський суспільний інститут соціальних технологій спільно з Всеукраїнською асоціацією сприяння самоорганізації населення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», було виявлено низку проблем та вироблені рекомендації щодо удосконалення політики в цій сфері.

Рекомендації були надані керівнику департаменту соціальної політики Одеської міської ради Олені Китайській та заступнику Одеського міського голови Марії Стоцькій, яка є куратором цієї галузі. І вони з увагою і по діловому сприйняли як оцінку діяльності підвідомчих структур, так і конкретні рекомендації громадських експертів щодо покращенню стану справ.

Зокрема, розпорядженням Одеського міського голови від 09.10.2013 № 1091-01р було створено спеціальну робочу групу з питань підвищення соціальної ефективності діяльності соціальних служб міста, якій доручено підготувати і надати на розгляд міського голови план заходів з удосконалення міської системи соціальної допомоги. До складу робочої групи за згодою було включено і керівника проекту, директора Одеського суспільного інституту соціальних технологій Андрія Крупника.

Робочою групою за активною участю громадських експертів – виконавців проекту підготовлено проект Положення про розгляд питань щодо надання одноразової та цільової соціальної допомоги потребуючим її громадянам міста Одеси.

Крім того, спільними зусиллями фахівців департаменту соціальної політики і громадських експертів був істотно доопрацьований проект Міської цільової програми надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси на 2014 рік, а також спільно розроблено проект нової Міської цільової програми підтримки ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) воїнів та дітей війни міста Одеси на 2014-2015 роки.

Зокрема, у Міській цільовій програмі надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси на 2014 рік передбачено новий розділ: «Забезпечення заходів зі сприяння зайнятості та активному довголіттю людей похилого віку» на загальну суму 202,0 тис. грн. Усього на реалізацію цієї Програми з міського бюджету виділено 31 442,2 тис. грн.

На реалізацію Міської цільової програми підтримки ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) воїнів та дітей війни міста Одеси на 2014-2015 роки передбачено виділити загалом 78 947,3 тис. грн.

Таким чином, на реалізацію обох програм у 2014 році має бути виділена з міського бюджету рекордна для Україна сума – 110 390,5 тис. грн. А реалізацію цих програм планується здійснювати за участю громадськості.

Вказані програми були ухвалені Одеською міською радою 17.12.2013 рішеннями відповідно № 4201-VI і № 4202-VI. А проект Положення зараз походить погодження із відповідальними службами, посадовими особами та громадськими експертами.
 
Напрацювання виконавців проекту були також надані керівництву Міністерства соціальної політики України. Чекаємо на реакцію органу влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у соціальній сфері.

Контакти:
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
Анна Трепалюк
097 481 17 27
samoorg@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: