«В мене потреби як і у всіх людей, просто інші канали інформації» – тези з дискусії про доступ вразливих груп до інформації

У Харкові відбулась відкрита дискусія на тему “Інтеграція вразливих груп шляхом доступу до інформації: регіональний досвід”

У Харкові відбулась відкрита дискусія на тему “Інтеграція вразливих груп шляхом доступу до інформації: регіональний досвід”, організаторами якої виступили Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду “Відродження”, Хаб соціальної активності “Студія 42”, Технології та інновації в соціальній роботі УКУ, Харківська Реформаторська Коаліція – ХРК. Важливо, що на цьому заході вдалось зібрати представників ініціативних груп та організації, які захищаюсь різні вразливі групи населення. Важливо тезово підкреслити змістовні знахідки, аби повернутись до них в освітній та проектні спільній діяльності.

  • Вимушено переміщені особи. Ця соціальна група постійно оновлюється. За словами радника Міністерство соціальної політики України, Ольги Авериної тільки за останні місяці 2018 р. у Харків прибуло 1300 осіб, які вимушено переїхали із зони військового конфлікту. Інформація, якої вони потребують для первинної адаптації і подальшої інтеграції не оновлюється, канали інформації є політично заангажованими, відчувається гострий брак якісних журналістських кадрів. У Харкові є гарні приклади співпраці громадських активістів, результатом якої стала юридична онлайн консультація із можливістю завантажити примірники необхідних документів. Питання в тому, чи знають представники ВПО про наявні ресурси. І якщо ні, то через які канали інформації вони можуть дізнатись про них.
  • Слабо чуючі і не чуючі люди звернули нашу увагу, що люди часто живуть і комунікують у “паралельних каналах, які не перетинаються між собою”. “Це як тунелі, по яких ми ходимо і бачачи один одного. Ми запускаємо космічні кораблі на Марс, але не навчились розмовляти один з одним на нашій планеті. Нас називають людьми з особливими потребами. В мене потреби як і у всіх людей. Просто інші канали інформації, які допомогають їх задовільними – інші” – поділилась з нами своїми відчуттями Іва Стішун, яка знає про проблему із власного досвіду. Пані Іва зазначила, що інформація сьогодні дуже агресивна, її багато. Але чи доходить вона до користувача, чи є алгоритми, які перевіряють, що інформація надійшла і працює для людей. Акцент відповідальності має зміститись з тих, хто є отримувачами інформації на тих, хто її намагається донести. Люди мають працювати над зворотнім зв”язком.
  • Люди ромської національності дали нам живі чудові приклади соціальної інтеграції. Раді були познайомитись із двома студентами медичного університету, які завжди з гідністю розказують про свої коріння, хоча бувало і не легко переживати моменти дискримінації та упередженого ставлення. У Харкові діє Громадська Координаційна Рада – ГКР з інтеграції та захисту прав ромів, яка є дієвим механізмом сприяння суспільному діалогу.
  • Досвід діяльності ГО “Благо” (м.Харків) у роботі із підлітками, що перебувають у складних життєвих обставинах та інших незахищених груп. “Якщо Ви хочете сховати офіційний документ – заскануйте його і виставте на сайт. Google пошук його ніколи не розпізнає”, – зазначив керівник організації, Володимир Казусь.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: