В Києві відкривається виставка «Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти»

З 28 жовсня по 15 листопада в Києві проходитиме виставка до роковин трагедії Бабиного Яру (1941–2017) - «Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти». Організатори виставки: Громадська організація «Освіта заради співпраці» («Bildungswerk für Friedensarbeit», Берлін, Німеччина); Національно-культурне об’єднання «Амала» (Київ, Україна); Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» (Київ, Україна); Український центр вивчення історії Голокосту (Київ, Україна), за підтримки Ромської прогрмамної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

З 28 жовсня по 15 листопада в Києві проходитиме виставка до роковин трагедії Бабиного Яру (1941–2017) – «Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти». Організатори виставки: Громадська організація «Освіта заради співпраці» («Bildungswerk für Friedensarbeit», Берлін,  Німеччина); Національно-культурне об’єднання «Амала» (Київ, Україна); Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» (Київ, Україна); Український центр вивчення історії Голокосту (Київ, Україна), за підтримки Ромської прогрмамної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Дати: 28 вересня 2017 року, відкриття о 17:00. Виставка діє до 15 листопада 2017.

Місце: Київ, проспект Перемоги, 38, Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс».

Виставка підготована в межах проекту з документування історій свідків депортації ромів на південь України з Румунії, Бессарабії та Буковини. Записом спогадів займалась група молоді з України, Молдови, Німеччини та Румунії. Молоді люди спілкувались з очевидцям як в Румунії, так і в Україні й відвідували місця, де у 1942–1944 роках опинилися депортовані роми, багато з яких загинули внаслідок голоду, епідемій, знущань з боку окупаційної влади, а також навмисних масових вбивств.

Виставка поєднує два аспекти: висвітлення трагічної для ромського народу історії й сьогоднішнє становище ромських громад в країнах, які беруть участь в проекті. Цей проект важливий, оскільки  дозволяє молодим людям з різних країн ділитись досвідом подолання наслідків геноциду та досвідом подолання негативних упереджень щодо ромів в їхніх суспільствах. Такі міжкультурні та міждержавні обміни допомагають суспільству уникнути повторення трагічних помилок минулого.

Вхід на виставку вільний.

Робочі години виставки: вівторок – неділя, з 14:00 до 19:00.

Для групових відвідин прохання заздалегідь узгодити візит групи за телефоном: +38 044 277 87 97

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: