В ізоляторі тимчасового тримання Дніпра запустили систему забезпечення прав затриманих

Відтепер в ізоляторі працює нова інтегрована система, яка фіксує дії по відношенню до затриманих під час їхнього перебування в поліції.

29 березня у місті Дніпро презентували систему забезпечення прав затриманих (англ. сustody records), яка запрацювала в ізоляторі тимчасового тримання № 1 міста Дніпра. 

Відтепер в ізоляторі працює нова інтегрована система, яка фіксує дії по відношенню до затриманих під час їхнього перебування в поліції. Спеціально навчені інспектори з прав людини інтерв’юють затриманих, ведеться електронне документування та цілодобове відеоспостереження. Така процедура забезпечує захищенність як затриманих, так і поліцейських. Як система виглядає зсередини та в чому ж її суть можна побачити у відео.

«Увесь процес перебування людини в органах Національної поліції має відстежуватись через систему забезпечення прав затриманих. Це дасть поліції можливість контролювати дотримання процесуальних норм, а людям – отримувати надійний правоохоронний сервіс і бути впевненими, що ні за яких обставин працівник поліції не зловживатиме своїм становищем», – наголошує заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв.

Головний принцип системи забезпечення прав затриманих – гарантувати безпеку та гідні умови перебування особи під вартою. 

«Система забезпечення прав затриманих передбачає ведення електронного реєстру дій щодо затриманих осіб, а також створення окремої ланки інспекторів з прав людини. Повідомлення родичів про затримання, своєчасна професійна консультація правника, належна медична допомога та інші права затриманої особи будуть перебувати під постійним контролем інспекторів з прав людини», – пояснює директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

Система забезпечення прав затриманих – це одна з необхідних умов справделивого правосуддя й буде поступово впроваджуватись у всіх ізоляторах тимчасового тримання та поліцейських відділках України.

«Протягом тривалого часу Європейський комітет із запобігання катуванням рішуче закликав Україну вжити енергійних заходів для того, щоби присутність особи в поліції належним чином фіксувалась у записах. Необхідно фіксувати ким запрошена особа, за чиїм наказом, коли саме, з якої причини, у якому статусі (свідок, потерпіла тощо), кому особа була передана, і коли вона залишила приміщення поліції. Хочеться сподіватися, що запровадження системи забезпечення прав затриманих стане кроком до реалізації наполегливих рекомендацій Комітету в цій сфері», – розповідає голова Європейського комітету із запобігання катуванням Микола Гнатовський.

Над впровадженням системи спільно працюють Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Міжнародний фонд «Відродження», Українська фундація правової допомоги, Експертний центр з прав людини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: