В Івано-Франківській області розпочато громадський моніторинг за діями влади в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції

26 жовтня 2006 року в Івано-Франківську проведено засідання фокус-групи в рамках виконання проекту "Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади", що реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

26 жовтня 2006 року в Івано-Франківську проведено засідання фокус-групи в рамках виконання проекту “Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади”, що реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Реалізацію проекту розпочато у вересні цього року громадською організацією “Агентство з розвитку приватної ініціативи”. Проект має на меті запровадження громадського контролю за діяльністю органів державної влади Івано-Франківської області з виконання загальнодержавних програмних документів та спільних документів Україна-ЄС та Україна-НАТО, посилення ролі третього сектору та налагодження постійного діалогу між місцевими органами влади і громадськістю в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Проектом буде узагальнено методологію проведення громадського моніторингу за діями влади, проведено моніторинг виконання зазначених документів та оприлюднено результати моніторингу. Фокус-групове дослідження стало важливим кроком для отримання необхідної інформації від першоджерел експертами проекту, які працюють над методологією.

До участі у фокус-групі було запрошено представників органів державної влади та місцевого самоврядування, які відповідають за реалізацію державних програм у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, а також представників громадських об’єднань.

В рамках фокус-групи було проаналізовано прийняті на загальнодержавному рівні програми та проблеми їх виконання в області. Зазначалося, що ці програми містять надто загальні положення та заходи, які не знаходять конкретизації на місцях. Робота державних органів в цьому напрямку мало кореспондується та координується з інтеграційними зусиллями громадських об’єднань. Тому учасниками фокус-групового дослідження було наголошено на важливості забезпечення функціонування окремого дорадчого та координуючого органу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, оскільки це слугуватиме засобом взаємопідсилення зусиль влади та громадського сектору. Особливо актуальним це питання є на рівні сільських громад. Також учасниками фокус-групового дослідження було обговорено проект методології громадського моніторингу за діями влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

В подальшому, проектом буде ініційовано створення окремого дорадчого органу – Громадської ради, забезпечено її функціонування на початковому етапі, та проведено громадський моніторинг на основі розробленої методології. Також планується розробити рекомендації органам виконавчої влади щодо залучення громадськості до вироблення та реалізації планів європейської та євроатлантичної інтеграції на регіональному та загальнонаціональному рівнях, розробка розширеного та адаптованого до місцевих умов плану регіональних заходів інформування громадськості щодо питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також рекомендації щодо розробки наступних програм інформування громадськості. Покращенню та вдосконаленню процедур інформування громадськості із зазначених питань сприятиме налагодження в рамках проекту випуску щоквартального бюлетеню “Івано-Франківщина на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції”, який буде розповсюджуватися як в друкованому, так і у електронному вигляді.

Виконання проекту має забезпечити отримання жителями Івано-Франківської області об’єктивної інформації про ЄС, розуміння перспектив європейської та євроатлантичної інтеграції України, переваг та викликів інтеграційної політики.

 

Джерело: Агентство з розвитку приватної ініціативи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: