В 5 шахтарських містах України відбулися конференції-наради „Право знати правду про стан вугільної промисловості України”

В 5 шахтарських містах України, за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”, пройшло 5 регіональних конференцій – нарад „Право знати правду про стан вугільної промисловості України” для представників шахтарських профспілок та громадських організацій.

Конференції-наради відбулися: 2 квітня – м. Сокаль (Львівська область), 3 квітня – м. Павлоград (Дніпропетровська область), 3 квітня – м. Горлівка (Донецька область), 6 квітня – м. Нововолинськ (Волинська область), 17 квітня – м. Красний Луч ( Луганська область).

Під час проведення регіональних конференцій було узагальнено проміжні результати моніторингу доступу до інформації та вироблено пропозиції, щодо покращення доступу до інформації на державних підприємствах вугільної галузі.

Серед найбільш кричущих проблем, які зазначили учасники конференцій – це відсутність дієвих громадських комітетів шахтарського контролю та обмежений доступ до інформації щодо діяльності державних підприємств вугільної галузі.

Так, наприклад в Донецькій області серед 35 перевірених підприємств вугільної галузі тільки на 1 підприємстві керівники змогли надати дані щодо діяльності громадського шахтарського комітету. На більшості підприємств вугільної галузі громадські шахтарські комітети повністю відсутні. В Луганській області жодного діючого громадського комітету шахтарського контролю не знайшлося. Ось і виходить що незважаючи на існування діючих нормативних актів (Наказ Мінвуглепрому) дорадчі органи на державних підприємств вугільної галузі відсутні. Серед причин цього представники шахтарських профспілок вважають декларативність їх існування, незацікавленість керівництва державних підприємств та незадовільний контроль за виконанням своїх наказів з боку Мінвуглепрому.

Не меншою проблемою є обмежений доступ до інформації з боку державних підприємств Міністерства вугільної промисловості. Так близько 65% інформаційних запитів щодо надання суспільно важливої інформації, надісланих керівництву вугільних підприємств залишились без відповіді.

Як зазначив представник профспілкового комітету ДП „Донбасантрацит” Бувалов О. Л. : „Відмова в наданні інформації – це порушення права шахтарів знати правду про безпеку, соціальні гарантії робітників гірничих підприємств та шляхів покращення ситуації, які приймаються чи не приймаються керівництвом державних підприємств.”

Серед засобів покращення ситуації представники шахтарських профспілок та правозахисних організацій вбачають через закріплення на законодавчому рівні гарантій функціонування громадських комітетів шахтарського контролю та прийняття більш жорсткої відповідальності за не надання інформації державними структурами.

Також під час заходів всі учасники отримали інформацію щодо засобів реалізації свого права на отримання інформації, законодавче забезпечення реалізації цього права, досвід судового оскарження незаконних відмов у наданні інформації.

***

Луганська обласна організація “Суспільна служба правової допомоги” (ССПД) є недержавною позапартійною неприбутковою громадською організацією.

Статутною метою діяльності ССПД є надання правової допомоги, сприяння:

  • побудові громадянського суспільства,
  • підвищенню правової свідомості та культури громадян,
  • становленню цивілізованої правової системи та демократичних засад судочинства,

Організацію складає патріотична, свідома частина громадян України, яка хоче активно сприяти проведенню демократичних реформ, становленню громадянського суспільства, утворенню цивілізованої правової системи, розвитку місцевого самоврядування в Україні через діяльність в одному з найпроблемніших регіонів на Сході країни – Луганській області.

Напрямки діяльності організації:

  • правова просвіта населення
  • надання безкоштовних юридичних консультації для вразливих верств населення, НГО, дрібних бізнесменів (в т.ч. по телефону “гарячої лінії”);
  • представлення інтересів та захист громадянських, соціальних, економічних, культурних та інших прав і свобод громадян у суді, органах державної влади та місцевого самоврядування, в установах, підприємствах, організаціях;
  • моніторинг важливих громадсько-політичних процесів в державі та експертна підтримка в розробці нормативних державних актів

 

За довідками звертатись до оргкомітету за тел. 095 8066166, 099 006 58 84

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: