В Ужгородській міськраді відбулася зустріч з представниками Міжнародного фонду «Відродження»

Керівники Ужгородської міської ради, а також міського центру зайнятості, Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги за дорученням міського голови Богдана Андріїва обговорили сьогодні з представниками Міжнародного фонду «Відродження» вирішення питань ромської нацменшини.

Заступник Ужгородського міського голови Василь Гомонай поінформував, як міська влада співпрацює з лідерами ромських спільнот, які проблеми вирішувалися, а які стоять на порядку денному. Директор Ромської програми МФ «Відродження» Сергій Пономарьов зазначив, що зараз дещо змінилися пріоритетні напрямки їхнього сприяння інтеграції ромів. Якщо раніше програми допомоги передусім орієнтувалися на освіту для дітей, доступ до соціальної допомоги, то зараз, зокрема і через пандемію, перший напрям – працевлаштування. Ужгород при цьому розглядають як пілотний майданчик для різних варіантів, один із проєктів уже діє – тестується модель хабу для взаємодії ромів та роботодавців.

Другий напрямок – розвиток освітніх проєктів і в цьому напрямку вже тривалий час працює благодійний фонд «Благо». Щодо роботи для раннього розвитку ромських дітей він є прикладом для всієї України. Ще два стратегічні напрямки «Відродження» – підтримка культурницьких та інформаційних проєктів та спроможностей ромських організацій.

На зустрічі обговорили і надання медичної допомоги ромам в Ужгороді. Зазначалося, зокрема, що сімейна амбулаторія в мікрорайоні Радванка, де найбільше в місті компактне поселення представників цієї нацменшини. Водночас є суттєва проблема через те, що чимало ромів не мають документів, тому не укладають декларації і хоч допомогу їм надають, немає можливості подати її на оплату Національною службою здоров’я України, а також надавати електронне направлення до вузькопрофільних спеціалістів.

Не зовсім вдалою визнали спробу запровадити в одній із шкіл Ужгорода кілька років тому навчання для дорослих ромів, аби вони отримали документ про середню освіту, дискутували, як краще організувати таке навчання. Ішлося і про важливість програм позашкільної освіти для ромських діток. Радник міського голови Ужгорода з питань національних меншин, депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич акцентував на складнощах дистанційного навчання для ромських родин, мало з яких мають інтернет та необхідні гаджети.

Сергій Пономарьов та його колега – менеджерка фонду Вікторія Стократюк подякували за конструктивний обмін думками. Заступник міського голови Василь Гомонай підсумував, що міська влада продовжує системну роботу для інтеграції ромів у суспільні процеси міста і охоче співпрацюватиме з усіма структурами, зокрема і з МФ «Відродження», але потрібно не лише виявляти і констатувати проблеми, а й дієво допомагати їх вирішувати, бо можливостями лише місцевого бюджету з цим не впоратися.

https://rada-uzhgorod.gov.ua/post/1-f00eab80-ac9b-44bd-813b-9cb3cd77168f

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: