За підтримки Фонду запустили архів, що досліджує російську атаку на Маріупольський драмтеатр

Центр просторових технологій (CST) запустив сайт із дослідження атаки на Маріупольський драматичний театр під назвою «Просторовий архів». Для створення архіву команда проєкту зібрала тисячі фотографій, супутникових знімків, відео та публікацій у соціальних мережах, а також записала поунад сотню годин розмов зі свідками атаки.

“Через відсутність прямого доступу до місця трагедії та систематичне знищення російською федерацією доказів, ці матеріали є важливим історичним документом.”, – говорить команда проєкту.

Зараз на сайті доступні 12 “просторових інтерв’ю” зі свідками вибуху, які були створені за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”. У них, зокрема, використовувалися 3D-моделі, діаграми та візуалізації. Також на сайті можна знайти три есе, що досліджують роль театру як укриття, аналізують наслідки атаки та фіксують спроби росії приховати вчинені воєнні злочини.

За словами команди проєкту, свідки зафіксували як складні умови перебування в театрі, руйнування міста та самого театру, так і колективні практики самоорганізації та взаємодопомоги.

Окрім цього, автори підготували два аналітичні звіти. Звіт Європейського центру конституційних та людських прав (ECCHR) є правовим аналізом атаки, який стверджує, що російське бомбардування театру, найімовірніше, є воєнним злочином. Другий звіт оборонного консультанта Гарета Коллетта надає технічний аналіз вибуху та робить припущення про тип використаної зброї проти цивільного укриття.

«Просторовий архів» реалізували за дослідницької підтримки Forensis та Forensic Architecture, а також за підтримки ЄС і Міжнародного фонду «Відродження». Він доступний за посиланням.

Джерело: Детектор медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: