Ужгородські активісти розповіли про переваги ОСББ

В Ужгороді відбулося засідання на тему “Чи варто створювати ОСББ в Ужгороді?”

25 січня в Ужгороді відбулося засідання на тему “Чи варто створювати ОСББ в Ужгороді?” Захід провело Карпатське агентство прав людини “Вестед” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Керівник Ресурсного центру для ОСББ Павло Білак заявив: “Сьогодні немає альтернативи ОСББ. Навпаки, це єдина життєздатна альтернатива тій системі, яка існує зараз як спадок Радянського Союзу. Це нонсенс, коли громадяни не мають права власності на, наприклад, сходові клітини, дахи своїх будинків тощо. ЖРЕРи (житлові ремонтно-експлуатаційні райони. – ред.) не мають ні інтересу, ні стимулу до якісного управління цим майном. У результаті – неохайні двори, захаращені під’їзди, бруд, сміття й так далі”.

Голова ОСББ “Декабристів, 41” Олена Царук розповіла, що раніше в будинку не було вхідних дверей і вікон, а зараз завдяки активності мешканців на дверях стоять кодові замки, вставлено вікна, територію прибрано, дах відремонтовано. За її словами, 80% коштів на ремонт даху було виділено з бюджету. Крім того, мешканці планують відремонтувати фасад і підвал будинку.

Зі свого боку секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей нагадав про Цільову програму розвитку ОСББ на 2012-2014 роки. Вона передбачає фінансування першого капітального ремонту будинків. Згідно з документом, новоствореному ОСББ в перший рік діяльності надають 200 тисяч гривень, а в наступні – по півмільйона.

За його словами, в Ужгороді є близько 500 багатоповерхових будинків і мешканці понад 100 будинків самі керують своїм майном.

Віктор Щадей підкреслив, що один мешканець не може відмовитися від послуг ЖРЕР, натомість ОСББ самостійно вирішує, з ким працювати. На його думку, створення ОСББ унеможливить захоплення дворів, бо члени ОСББ самі вирішують, що буде на їхньому подвір’ї.

За підсумками 2010 року в Ужгороді було зареєстровано 51 ОСББ, а за підсумками 2011-го – 68.

Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 619 661
vested@tes.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: