Уздовж траси Ковель-Луцьк прокладуть туристичні маршрути

Заплановано розробити фітомаршрут, релігійний і культурно-дозвіллєвий маршрути, які пролягатимуть через чотири села Рожищенського району Волинської області: Переспа, Любче, Козин і Рудка-Козинська

По трасі Ковель-Луцьк збираються прокласти туристичні маршрути. Про це 15 жовтня на прес-конференції в Луцьку повідомила експерт Асоціації підтримки та розвитку ОСББ й ОСН Ірина Гайдучик, презентуючи проект “Через спільні інтереси та спільні дії до об’єднання громад”. Проект підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Ірини Гайдучик, заплановано розробити фітомаршрут, релігійний і культурно-дозвіллєвий маршрути, які пролягатимуть через чотири села Рожищенського району Волинської області: Переспа, Любче, Козин і Рудка-Козинська.

“Розвиток туризму – це один із напрямів, який може допомогти сільським громадам покращити своє соціальне й економічне становище”, – сказала експерт. “Усі ресурси для того, щоб створити хороші туристичні маршрути, громади зазначених сіл мають: це передусім дуже вигідне географічне розташування, оскільки через зазначені села пролягає траса Ковель-Луцьк, якою їздять не лише наші співвітчизники, а й гості з сусідніх країн, наприклад, Польщі та Німеччини, тому можна розраховувати й на притік іноземних туристів”, – додала вона.

За інформацією Ірини Гайдучик, у селах живуть 16 народних умільців, які займаються різними промислами (лозоплетіння, писанкарство, художній розпис глиняних виробів, вишивання, вироби з бісеру, вишивання ікон, килимів, різьблення по дереву), є православні храми, а також пам’ятки архітектури XVIII ст. й пам’ятки археології XI-XIII ст. На думку ініціаторів проекту, якщо виробити правильний механізм, то можна всі ці надбання краю перетворити на джерела прибутку.

“Ми хочемо розробити стратегічний план розвитку для громад сіл Переспа, Любче, Козин і Рудка-Козинська, у якому буде закладено основні положення для розвитку краю, та розробити спільну емблему, яка слугуватиме розпізнавальним знаком, своєрідним брендом для туристів. Сільські громади радо пристали на нашу ініціативу, тому сподіваюся, що вона увінчається успіхом і той шлях розвитку громад, який обрали ми, стане прикладом не лише для всієї Волинської області, а й для громад усієї України”, – сказала Ірина Гайдучик.

Уже цього місяця задіяні громади зберуться на фокус-групи для розробки загального плану туристичних маршрутів, а навесні буде проведено перші промотури.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН
Людмила Вільчинська
(0332) 2000 32
l.vilchynska@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: