Урядовець підтримав приєднання України до Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI)

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко висловив підтримку Ініціативі прозорості видобувних галузей (EITI)

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко висловив підтримку Ініціативі прозорості видобувних галузей (EITI). Про це він заявив 11 жовтня, відкриваючи в Києві міжнародну конференцію “Україна на шляху до приєднання до EITI”.

“Ми готові підтримати всі ці ініціативи, як це було зроблено до цього в інших країнах, що є гарним прикладом привнесення прозорості в їхні економіки й енергетичний сектор”, – наголосив Міністр. За його словами, саме ЕІТІ допоможе компаніям, які зацікавлені інвестувати в енергетичний сектор України, зрозуміти правила гри на українському енергоринку.

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджують у 36 країнах світу. EITI вимагає аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів від розробки національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ (постанова Кабінету Міністрів №1098 “Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”). Пізніше ці наміри було документально підтверджено перед Міжнародним валютним фондом, ЄС і в межах Партнерства “Відкритий Уряд”. Постановою від 3 серпня 2011 року №825 Кабмін задекларував створення Робочої групи з питань реалізації EITI, до складу якої увійшли представники 13 міністерств і відомств.

Громадське лобіювання приєднання України до ЕІТІ здійснює Аналітичний центр “Діксі груп” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Контакти:
“Діксі груп”
Роман Ніцович
nitsovych@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: