Уряд ухвалив національну програму протидії гепатитам

Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року

Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Адвокаційну кампанію “1 мільярд на лікування ВІЛ/СНІД, туберкульозу та гепатиту С”, наслідком якої стало прийняття документу, проводила Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Це величезне досягнення для України. За 21 рік незалежності жодної копійки не було виділено державою на лікування людей, інфікованих гепатитами. Сьогодні вперше на національному рівні держава передбачила кошти на лікування людей, інфікованих цими смертельними вірусами. Головний аргумент чиновників щодо відсутності національної програми як механізму виділення коштів ми подолали”, – сказав Дмитро Шерембей, голова Дорадчої ради.

“Ми завжди відстоювали право кожного українця на отримання повноцінної медичної допомоги. Ми готові до співпраці з державою щодо громадського моніторингу ефективного використання виділених коштів”, – наголосив Володимир Жовтяк, голова координаційної ради ВБО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ”.

“Тепер, коли є Національна програма з боротьби з гепатитами, наступним кроком має стати зниження цін на препарати. Ми як громадськість докладемо всіх зусиль, щоб домогтися зниження ціни на препарати щонайменше на 50%, щоб за ті ж гроші можна було врятувати більшу кількість людей”, – заявив Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”.

Програму було затверджено після масштабної акції “Приречені” під Кабінетом Міністрів. Саме після неї уряд публічно пообіцяв ухвалити документ і виділити кошти на лікування хворих на туберкульоз, СНІД і гепатити.

За оцінками громадських організацій, близько 3,5 мільйонів людей сьогодні інфіковано гепатитами в Україні.

Контакти:
Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні
Олександра Устінова
067 550 15 70
Oleksandra.u@ucab.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: