Уряд підтримав громадський законопроект щодо фінансування політичних партій

Міністерство Юстиції відкликає свій законопроект №2563 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно фінансування діяльності політичних партій”. Цим кроком міністерство вирішило підтримати аналогічний законопроект, розроблений громадськими експертами Центру політичних студій та аналітики, Transparency International, ЧЕСНО та групою народних депутатів.

Міністерство Юстиції відкликає свій законопроект №2563 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно фінансування діяльності політичних партій”. Цим кроком міністерство вирішило підтримати аналогічний законопроект, розроблений громадськими експертами Центру політичних студій та аналітики, Transparency International, ЧЕСНО та групою народних депутатів. Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко у своєму facebook.

«Сьогодні робочою групою, яка складалася з представників громадськості, народних депутатів, та представників Уряду, був відпрацьований та узгоджений текст законопроекту щодо фінансування політичних партій. Сьогодні ж Уряд прийняв рішення, що відкликає відповідний урядовий законопроект з одночасним поданням зазначеного узгодженого законопроекту представниками коаліції», – написав Петренко.

Відкликання закону відбулося після кампанії з громадського тиску, яку ініціював Центр політичних студій та аналітики.  Кампанію стосувалася невідповідності урядового законопроекту європейським стандартам прозорості та підзвітності партій. Раніше експерти Центру знайшли у законопроекті 4 корупційні ризики, а також  4 загрози, які здатні нівелювати його  позитивні новації. Експерти закликали відкликати законопроект для уникнення існуючих в ньому корупційних ризиків.

«Ми вітаємо такий крок уряду і чекаємо, що коаліція теж підтримає громадський закон щодо фінансування політичних партій, – каже голова Центру політичних студій та аналітики, член робочої групи з розробки законопроекту Віктор Таран. – Нагадаю, що прийняття цього закону включене і у антикорупційну стратегію, прийняту парламентом, і у пункті 2.3.1.3 плану дій з візової лібералізації. Від прийняття закону залежить і надходження коштів від міжнародних кредиторів, і можливість для українців вільно подорожувати Європою без віз».

За словами Віктор Тарана, у Верховній Раді вже почалися підкилимні ігри, спрямовані на те, щоб законопроект не був прийнятий. «За нашою інформацією, деякі депутати Ради вже докладають зусиль, щоб провалити законопроект, адже він позбавить їх доступу до «олігархічної кормушки». Голосування за цей законопроект стане справжнім тестом на готовність українських політиків стати прозорми та підзвітними народу».

Проект «Адвокаційна кампанія впровадження державного фінансування політичних партій»  реалізується Центром політичних студій та аналітики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

За матеріалами:Центр політичних студій та аналітики

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: