Уряд підтримав пропозицію «Ліги Сильних» про визначення переліку документів необхідних для огляду у МСЕК

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до постанови №1317 «Питання медико-соціальної експертизи». В документі врахована пропозиція громадської спілки «Ліга Сильних» про визначення вичерпного переліку документів для встановлення інвалідності. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Створення чіткого переліку документів для проходження медико-соціальної експертизи – це важливий крок з полегшення процесу для всіх зацікавлених сторін. Це допоможе не лише зменшити навантаження на людей, а й спростить роботу працівників МСЕК та скоротить терміни оформлення документів», – сказала виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Зміни в постанові закріпили документи, що необхідні для проходження медико-соціальної експертизи. Це паспорт громадянина України, довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, військовий квиток, паспортний документ іноземця, довідку про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах.

Нагадаємо, громадська спілка «Ліга Сильних» почала досліджувати проблему МСЕК рік тому. Для цього провели опитування, результати якого системні проблеми – на рівні держави та організації роботи МСЕК. Опитування показали, що саме збір документів виявився однією із найбільших проблем. Оскільки різні МСЕКи мали різний перелік необхідних документів. Це суттєво ускладнювало процес людям, яким необхідно пройти огляд.

У січні 2024 року громадська спілка «Ліга Сильних» спільно з Правозахисним центром для військовослужбовців «Принцип», Українською Гельсінською спілкою з прав людини та громадською організацією «Разом проти корупції» запропонували зміни до Постанови Кабінету Міністрів України “Питання медико-соціальної експертизи” №1317. Урядовці врахували 4 з 10 пропозицій про реформування МСЕК.

Діяльність відбувається за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Зміст публікації представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Джерело: INVAK.info

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: