Уроки з правової свідомості та громадянської активності: кінопокази для учнів

На Одещині, Львівщині та Київщині відбулися покази спеціальної програми “Документальне кіно у школах: уроки правової свідомості та громадянської активності” в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”. Співорганізатором кінопоказів на Одещині була Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”. Одним із партнерів фестивалю є програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Уляна Ковальчук, речниця ВМГО “Студентське братство”, координаторка спецпрограми фестивалю, повідомила, що за попередні чотири місяці кіноуроками з правової та громадянської освіти було охоплено понад 35 районів і міст обласного значення Одещини, Галичини та Київщини. Вона звернула увагу на великий інтерес учнів до короткометражних фільмів із серії “Нові герої”, що розповідають про звичайних людей із глибинок Сходу й Півдня України, які самоорганізувалися та стали на захист своїх прав. Ці фільми було знято за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Уляни Ковальчук, зацікавлення старшокласників та освітян викликав також фільм “Загадка Норильського повстання”, відзначений на фестивалі “Docudays UA” призом “Свобода як найвища цінність”. В Ізмаїлі, Котовську, Кілії, деяких селах Одещини, а також у Львові та на Прикарпатті цей фільм особисто презентував його режисер, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Михайло Ткачук. Уляна Ковальчук розповіла, що одинадцятикласник Дмитро Марінов із містечка Рені на Одещині навіть написав дослідницьку роботу про Норильське повстання на основі кінострічки Михайла Ткачука й посів призове місце на одеському обласному конкурсі Малої академії наук.

“Документальні правозахисні фільми мають велике мотиваційне значення, бо надихають школярів надзвичайними долями борців за людські права, а також формують в учнів розуміння верховенства права як найвищої цінності, яку слід відстоювати всюди – у школі, в місцевій громаді, у цілій країні”, – підсумувала Уляна Ковальчук.

Після презентацій документальних фільмів зацікавлених старшокласників також знайомили з прикладами успішної громадської діяльності їхніх однолітків із ГО “Учнівське братство” й навчали перших кроків у сфері громадської та правозахисної діяльності. Для цього в міста й села Одещини зі Львова приїжджав один із лідерів “Учнівського братства” десятикласник Микола Бурдяк, який долучився до громадської діяльності під час аналогічного кіноуроку в його школі торік.

 Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: