Універсальна мова мистецтва – шлях до толерантності в школі та громаді

З нового навчального року в Бахчисарайській школі-гімназії Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» реалізує проект «Толерантне мистецтво в школі та громаді» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Про це повідомили представники Центру.

Проект передбачає навчання з чотирьох поширених технік національного мистецтва кримських татар, українців та росіян для двох міжнаціональних груп (дорослої та дитячої). Програму навчання розроблено таким чином, що звертається увага не тільки на технічну сторону виконання того чи іншого виробу, але і на історію, символіку та подібність виконання у різних народів. Таким чином відбувається подолання стереотипів про принципову відмінність різних культур, що в свою чергу сприяє розвитку толерантності, говориться у прес-релізі Центру.

На сьогодні закінчено навчання з першого модуля – основи гобеленоплетіння (ручне килимове ткацтво). Як пояснюють виконавці проекту, сьогодні ручне килимове ткацтво, на жаль, не є дуже розповсюдженою технікою: розвиток технічного ткацтва залишив позаду старовинний спосіб. Але гобелени присутні в культурі та побуті трьох численних народів Криму – росіян, українців та кримських татар, а також у інших народів.

Задача навчання килимовому ткацтву в рамках проекту «Толерантне мистецтво в школі та громаді» – показати загальні принципи в роботі над гобеленами у трьох народів, а також спільні риси та національні особливості в символіці та стилях.

Навчаючись традиціям килимового ткацтва, учасники проекту (як дорослі, так і діти) побачили в старовинних заплутаних килимових малюнках цікаві розповіді про життя людей. Вони навчилися відрізняти особливості килимів різних районів Росії, Кавказу, Середньої Азії, України, дізналися про розвиток килимового ткацтва в Криму.

Крім безпосередньо ткацтва, заняття в групах включали в себе роботу над декоративною композицією (загальні відомості створення малюнку та переробка власної оригінальної композиції для втілення її в матеріалі), а також роботу над кольоровим рішенням.

“Скоріше за все, ручні килими вже не будуть поширені в кожній сім’ї та кожному домі. Але завдяки навчанню учасники мали можливість відчути специфіку ткацтва того чи іншого народу, оволодіти основами гобеленоплетіння, більше дізнатися про цей вид мистецтва”, – говориться у повідомленні Центру.

Попереду в учасників проекту – навчання вишивці, національному розпису та керамічним виробам.

Контактна особа: Наталя Скворцова, 068- 4813165, Skvortsova_natasha@bigmir.net.

* * *

Метою проекту «Толерантне мистецтво в школі та громаді», що здійснюється Центром регіонального розвитку «Топ-Кая» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, є сприяння толерантному ставленню між представниками різних народів в громаді Бахчисарайського району через подолання стереотипів про принципову відмінність різних культур.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: