Генеральний секретар ООН зустрівся з представниками громадянського суспільства України

Учасники обговорили виклики міжнародній безпеці та праву, що склалися внаслідок анексії Криму Росією

Завдяки спільній ініціативі Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) та Секретаріату ООН 21 березня в Києві відбулась зустріч Генерального секретаря ООН Бан Кі Муна з лідерами громадських організацій та аналітичних центрів України. З українського боку в зустрічі взяли участь Олександр Сушко, національний координатор по Україні Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, голова правління МФВ; Євген Бистрицький, виконавчий директор МФВ; Валерій Чалий, заступник директора Центру Разумкова; Ігор Семиволос, член правління МФВ, директор Центру близькосхідних досліджень; Альона Гетьманчук, директор Інституту світової політики; Андрій Демартіно, незалежний експерт, колишній радник Прем’єр-міністра АРК; Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Олександр Богомолов, директор Інститут сходознавства НАН України; Ярема Бачинський, член правління МФВ.

Генеральний Секретар ООН повідомив про його візит до Москви та окреслив своє бачення ситуації навколо України. Учасники зустрічі обговорили виклики міжнародній безпеці та праву, що склалися внаслідок анексії Криму Російською Федерацією, дали оцінки ситуації в Криму. Зокрема, вони привернули увагу Генерального секретаря ООН до загрози гуманітарної катастрофи в Криму внаслідок грубого порушення прав людини після де-факто окупації регіону російськими збройними силами, наголосили на відверто маніпулятивному характері антиукраїнської пропаганди російськими ЗМІ.

Було підкреслено, що вже невдовзі Україна та міжнародне співтовариство можуть зіштовхнутися з проблемою біженців та переміщених осіб з Криму внаслідок створення нестерпних умов існуванню як корінного народу – кримських татар – так і української меншини, оскільки обидві групи прагнутимуть зберегти українську громадянську ідентичність і зазнаватимуть через це політичних переслідувань.

Генеральний секретар ООН висловив готовність до продовження і розширення дипломатичних та посередницьких зусиль ООН у розв’язанні кризи.Організатори вдячні Міжнародному центру перспективних досліджень та особисто Василю Філіпчуку за сприяння в організації зустрічі.

У контексті ролі ООН у врегулюванні конфлікту учасники зустрічі вітали послідовні Секретаріату ООН і особисто Генерального секретаря у наданні допомоги Україні. Пролунали пропозиції щодо удосконалення механізмів реагування з боку ООН та реформування інституцій ООН.

Організатори вдячні Міжнародному центру перспективних досліджень та особисто Василю Філіпчуку за сприяння в організації зустрічі.

Контакти:
Міжнародний фонд “Відродження”
Станіслав Лячинський
(044) 486 24 74
pr@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: