Українська економіка та міжнародна підтримка під час війни і після

14 квітня 2022 року відбулась дискусія “Підтримка української економіки в часи війни і плани її відновлення – погляд з України”, організована Мережею Фундацій «Відкрите суспільство» (в т.ч. Міжнародний фонд «Відродження») та українськими громадськими організаціями: Інститут аналітики та адвокації, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Центр економічної стратегії та DiXi Group.

Під час дискусії спікери та спікерки говорили про перспективи України щодо наслідків війни, а також варіанти та рекомендації міжнародній спільноті щодо того, як враховувати це у своїх національних планах щодо економічної стійкості. 

Адже на додачу до катастрофічних людських жертв, вторгнення росії в Україну, яке все ще триває, має руйнівний вплив на економіку країни та майбутнє її 44 мільйонів громадян.

У середині березня Міжнародний валютний фонд очікував, що у 2022 році економіка України через війну скоротиться на 10 %, за умов «швидкого» припинення бойових дій та значної міжнародної фінансової підтримки. Якщо ж війна триватиме й далі, перспективи скорочення виробництва будуть набагато гіршими. На додачу, понад 10 мільйонів людей були вимушені покинути свої домівки, а більш ніж чотири мільйони – залишити країну.

Україна, яка вже перед війною мала борги, після 24 лютого отримала мільярдні позики та пільгові кредити від міжнародних фінансових установ. Український Уряд залишається непохитним у своїй обіцянці продовжувати виконувати боргові зобов’язання. Але водночас Київ, ймовірно, зіткнеться зі зростаючим тиском розглянути й інші варіанти, зокрема добровільну реструктуризацію або прощення боргу.

Дискусія “Підтримка української економіки в часи війни і плани її відновлення – погляд з України” представила українські погляди на наслідки війни та рекомендації міжнародній спільноті щодо того, як найкраще підтримати Україну під час війни та продовжувати цю підтримку до її відновлення.

Запис дискусії уже доступний для перегляду.

ВЕДУЧИЙ: Андрій Куликов, український журналіст, теле- та радіоведучий

  • Олена Павленко, президент DiXi Group
  • Марія Репко, заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії
  • Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
  • Проф. Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: