Україну закликають стати відкритішою до іноземців

28-29 лютого в Берліні відбувався Восьмий форум німецько-українського громадянського суспільства “Київські діалоги”

28-29 лютого в Берліні відбувався Восьмий форум німецько-українського громадянського суспільства “Київські діалоги”. Цього року захід підтримали Федеральний центр політичної освіти, Німецьке товариство Східної Європи, “Німецька хвиля”, Європейська академія Берліна, “Європейський обмін”, Фонд імені Гайнриха Бьоля, Комісія у справах мігрантів Української греко-католицької церкви, Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ, Акція солідарності німецьких католиків із людьми в Центральній і Східній Європі “Renovabis”, Фонд імені Роберта Боша та Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Як формувати міграційну політику ЄС та України? Чи потрібен безвізовий режим Україні та кому він більш вигідний? Які загрози та для кого мають міграційні процеси сьогодення? Про ці й інші актуальні проблеми спілкувалися представники політикуму, дослідники та громадські діячі з України та Німеччини.

Експерти дійшли висновку, що кордон втрачає свою роль контролю міграційних потоків. На їхню думку, треба розділити можливість вільного руху Європою та можливість проживання/праці, лібералізувати візовий режим, оскільки це буде виграшем для обох сторін. Вони переконані, що ліпше здійснювати контроль не за рухом людей через кордон, а за роботодавцями з ЄС, що сприяють нелегальному працевлаштуванню. За словами фахівців, Україні слід звернути увагу й на внутрішні недоліки: сформувати цивілізовану міграційну політику, стати більш відкритою до іноземців та надати можливості працевлаштування в Україні, створити належні умови перебування біженців і нелегалів. Одним із дієвих механізмів впливу на внутрішні демократичні процеси в Україні було названо тиск колег із ЄС.

Фундація ПАУСІ
Анастасія Попсуй
(044) 425 92 58
pauci.popsuy@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: