Україну буде вперше включено до європейського культурного шляху

Україна має шанс вперше включитися до європейського культурного шляху “Віа Регія” (“Via regia”), що дозволить відкрити нові можливості для розвитку туризму напередодні Євро-2012. Про це на прес-конференції заявили представники Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, Державної служби туризму і курортів і Міжнародного фонду “Відродження”, які підтримали проект з підтримки включення України до цієї європейської культурної ініціативи

Україна має шанс вперше включитися до європейського культурного шляху “Віа Регія” (“Via regia”), що дозволить відкрити нові можливості для розвитку туризму напередодні Євро-2012. Про це на прес-конференції заявили представники Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, Державної служби туризму і курортів і Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, які підтримали проект з підтримки включення України до цієї європейської культурної ініціативи.

В Україні “Віа Регія” (“Королівський шлях”) проходить від західного кордону до Києва Львівською, Волинською, Рівненською, Житомирською та Київською областями. Саме ці регіони мають шанс отримати нові туристичні можливості.

Учасники проекту створюють геоінформаційну систему, яка складається з навігаційної карти та відповідної інформації по кожному місту на цьому шляху. Карту буде розміщено на веб-порталі проекту. За її допомогою іноземні туристи зможуть легко відшукати культурні пам’ятки, місця відпочинку та готелі, які є на цьому шляху.

“Приєднання до проекту “Via regia” – це можливість представити новий туристичний продукт, який би виходив за рамки традиційного уявлення про туристичну пропозицію України і враховував би специфіку регіонів. Але це вимагатиме від органів влади – як місцевої, так і української – та керівників причетних структур розвитку та приведення туристичної інфраструктури міста до прийнятного рівня”, – відзначив голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Володимир Васильєв.

Він нагадав, що в Україні вже існують традиції громадських об’єднань у сфері туризму. За його словами, 2004 року було започатковано рух ентузіастів, спрямований на розвиток саме сільського зеленого туризму, який відкриває нові можливості для збереження історико-культурної спадщини, вирішення проблем села, пов’язаних, у першу чергу, з безробіттям.

“Віа Регія набула статусу офіційно визнаного Радою Європи культурного шляху у 2006 році. З того часу Україна як член цієї організації отримала можливість приєднатися до цього проекту”, – підкреслив заступник голови Державної служби туризму і курортів Дмитро Заруба.

На думку старшого менеджера Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Дмитра Шульги, участь України в цьому проекті свідчитиме про європейську ідентичність держави. “Такі шляхи, як Віа Регія, здавна проходили територією Європи й були шляхами культурного діалогу: дорогами студентів до університетів, каналами поширення ідей, знань, законів і норм, які відігравали значну цивілізаційну роль. Станом на сьогодні Радою Європи визнано 26 європейських культурних шляхів, які надають можливість здійснити “мандрівку у просторі та часі” й побачити, як спадщина різних країн та культур Європи складає спільну культурну спадщину”, – наголосив він.

Віа Регія (Via Regia) – це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв’язку між Східною й Західною Європою (з Києва до узбережжя Атлантичного океану). Його довжина – 4500 км. Він існує вже понад дві тисячі років і поєднує вісім європейських держав. У сучасній формі шлях існує як Європейський транспортний коридор СІІІ.

Зараз Рада Європи реалізує проект “Віа Регія – великий культурний шлях Ради Європи”. У ньому бере участь і Україна. Низка українських міст уже приєдналися до цього проекту: відповідні угоди підписано з Києвом, Рівним, Львовом, Володимир-Волинським, Бродами та Городком (Львівська область).

Контакти: Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, Володимир Васильєв, (044) 223 38 17, 067 252 10 12, vgt@i.com.ua; Анастасія Зінченко, 067 635 76 77, 050 363 35 47, inbox@greentourism.com.ua

***

Мета Європейської програми – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: