Українці хотіли би, щоб голландці проголосували «ЗА» Угоду про асоціацію – дані соцопитування

GfK Ukraine провела соціологічне всеукраїнське опитування для визначення ставлення населення України до Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом та очікувань стосовно референдуму, який відбудеться у Нідерландах 6 квітня 2016 року.

GfK Ukraine провела соціологічне всеукраїнське опитування для визначення ставлення населення України до Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом та очікувань стосовно референдуму, який відбудеться у Нідерландах 6 квітня 2016 року.

Результати опитування показують, що 64% українців вважають правильним кроком підписання і ратифікацію Україною Угоди про асоціацію з ЄС, що відбулося у 2014 році. Протилежної думки дотримуються лише 24%. При цьому 55% українців погоджуються з твердженням, що Угода про асоціацію з ЄС допоможе Україні позбутися корупції та побудувати стабільну демократію.

Чоловіки більше схильні підтримувати Угоду (за 71%, проти Угоди – 21%), ніж жінки (за 58%, проти – 27%).

Підтримка Угоди про асоціацію переважає в усіх підконтрольних Києву регіонах України. Найбільш позитивно до Угоди ставляться мешканці західних областей – 80% підтримки (проти Угоди тут – 11%). Серед мешканців південних та східних областей (включно з підконтрольними районами Донецької та Луганської областей) ця частка менша – 45%, але і вона переважає частку противників Угоди (39%).

Ще більша частка українців – 72% – хотіли би, щоб населення Нідерландів проголосувало «за» Угоду про асоціацію між ЄС і Україною на референдумі 6 квітня ц.р. Лише 13% хотіли би, щоб громадяни Нідерландів проголосували «проти».

Серед чоловіків є більший рівень бажання мати позитивний результат голландського референдуму – таких 79%, порівняно з 67% серед жінок.

У регіональному розрізі також скрізь по Україні домінує бажання мати позитивний результат референдуму у Нідерландах. Найбільші очікування стосовно голландського референдуму мають мешканці західних областей: 83% хотіли би, щоб голландці проголосували «за», лише 7% – «проти». Втім, переважна більшість – 57% – мешканців південних та східних областей також хотіли би позитивного результату волевиявлення громадян Нідерландів, і лише 21% – негативного.

Не було виявлено суттєвих відмінностей у рівні підтримки Угоди та очікуваннями щодо результатів референдуму у Нідерландах за такими ознаками як вік та розмір населеного пункту, де проживає респондент.

Коментуючи результати опитування, Інна Волосевич, керівник відділу соціальних та політичних досліджень GfK Ukraine, зазначила:

«Напередодні референдуму у Нідерландах 72%, тобто абсолютна більшість українців висловилися на користь підтримки Угоди про асоціацію. Цікаво, що тих, хто бажає, щоб голландці проголосували «за» Угоду про асоціацію між ЄС і Україною, навіть більше, ніж тих, хто вважає підписання Угоди правильним кроком для України. Отже, частина тих, хто не підтримував підписання Угоди, усвідомлюють незворотність зробленого Україною європейського вибору, і тому бажають, щоб голландці підтримали цей вибір»

Про дослідження:

Опитування було проведене 16-18 березня 2016 року на замовлення Міжнародного фонду «Відродження». Метод опитування – телефонне інтерв’ю (CATI), дзвінки на мобільні телефони. Вибірка репрезентативна населенню України за віком, статтю, розміром населеного пункту та регіоном проживання за даними Державної служби статистки України станом на 01.01.2015 р. без урахування АР Крим та непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей. Розмір вибірки становить 800 інтерв’ю, максимальна похибка складає 3,5%.

Регіональний розподіл відповідей представлений за макрорегіонами: Західний (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області); Північний (Житомирська, Київська, Сумська, Чернігівська області, м.Київ); Центральний (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська області); Південно-Східний (Харківська, Донецька (частина області, що знаходиться під контролем України), Луганська (частина області, що знаходиться під контролем України), Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області). У непідконтрольних уряду України частинах Донецької та Луганської областей, а також в окупованому Росією Криму та м.Севастополь опитування не проводилося.

З питаннями щодо дослідження просимо звертися до Дмитра Шульги, директора Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”, shulga@irf.ua, (044) 461-9500 або Анастасії Вітковської, дослідника відділу соціальних та політичних досліджень GfK Ukraine, anastasia.vitkovska@gfk.com, (044) 230-0260

Детальна інформація і презентація

Контакти: GfK Ukraine

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: