Українським туристам, затриманим у Німеччині, радять звернутися до суду

За словами експертів, інформація щодо інциденту з сімома українськими туристами, затриманими в Німеччині, свідчить про наявні прогалини як у шенгенському праві, так і в практиці правозастосування

Інформація щодо інциденту з сімома українськими туристами, затриманими в Німеччині, свідчить про наявні прогалини як у шенгенському праві, так і в практиці правозастосування. Про це заявили експерти Громадської ініціативи “Європа без бар’єрів”.

За словами фахівців, украй сумнівне трактування шенгенських норм німецькими поліцейськими створює потенційну загрозу для понад 300 тисяч громадян України – власників багаторазових шенгенських віз.

“Остаточне розв’язання цієї проблеми можливе через внесення доповнень до Візового кодексу ЄС, це вимагатиме часу й політичної волі. Однак ситуація вимагає негайного реагування, тому найближчим часом необхідно створити судовий прецедент, який би недвозначно вказував на неправоту німецьких правоохоронців”, – переконані експерти.

За їхньою інформацією, у Шенгенському праві немає чіткої кореляції між множинністю в’їздів (для чого видають багаторазову візу) та множинністю цілей поїздки, яка неминуче виникає при використанні багаторазової візи з тривалим терміном дії. “Саме ця правова прогалина стала підставою для юридично сумнівних дій німецьких правоохоронців”, – пояснюють представники “Європи без бар’єрів”.

За їхніми словами, основним аргументом на користь правомірності дій українських туристів є те, що на момент оформлення подорожі вони мали в паспорті шенгенські візи категорії “С”: Візовий кодекс ЄС не передбачає можливості оформити іншу шенгенську візу на той самий період, на який розраховано попередню.

Потенційні туристи не змогли б оформити собі паралельну “туристичну” шенгенську візу, якщо на цей момент мають іншу. Єдиним теоретично можливим варіантом було б оформлення нової, але одноразової візи з туристичною метою, але при цьому чинну багаторазову візу консульство анулювало б, що є неприйнятним для власників такої візи. Якби туристи не погодились з анулюванням чинної шенгенської візи, у них би навіть не прийняли документів на оформлення нової “туристичної” візи.

Нагадаємо, днями німецька поліція затримала сімох громадян України за те, що ті, їдучи до Німеччини з туристичною метою, мали бізнес-візи. Їх підозрюють у тому, що вони отримали візи обманним шляхом.

Громадська ініціатива
“Європа без бар’єрів”
(044) 238 68 43
office_ewb@novisa.com.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: