Обговорення: розвитку України в умовах інформаційної війни

17 грудня 2014 року в Парижі пройшла серія заходів, організованих Українським кризовим медіа-центром, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Під час зустрічей учасники обговорили інформаційну війну, яку Росія веде проти України.

17 грудня 2014 року в Парижі пройшла серія заходів, організованих Українським кризовим медіа-центром, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Під час зустрічей учасники обговорили інформаційну війну, яку Росія веде проти України. У складі української делегації були: співзасновник Українського кризового медіа-центру Наталія Попович, історик, філософ і директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та журналіст, співзасновник  Hromadske TV Наталія Гуменюк Ігор Решетняк, громадський активіст, представник ГО « Євромайдан».

Українська делегація взяла участь у конференції на тему «Інформаційна політика Кремля як ключовий компонент гібридної війни», яка пройшла у Військовій школі Парижу. Подію відвідали французькі журналісти, представник української діаспори та французької громадськості. У конференції взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції пан Олег Шамшур. Також відбулася зустріч української делегації з Анною Кантер, Президентом Асоціації Анни Ярославни при українській Єпархії імені Св. Володимира у Парижі, Вікторією Делінжер, секретарем Асоціації та Сенатором Французької Республіки, головою групи дружби Франція-Україна паном Ерве Море.

Ще однією подією, яку провела українська делегація в Парижі, стала панельна дискусія в Інституті Східних мов та культури на тему: «Україна сьогодні: завдання та виклики». «Призначення іноземних фахівців до уряду України не означає, що в Україні немає компетентних фахівців. Це означає, що в Україні існує розуміння того, що тільки за допомогою представників інших культур, з високими моральними цінностями і досвідом проведення реформ, ми можемо врятувати нашу країну», – заявила співзасновник Українського кризового медіа-центру Наталія Попович. – «Ми сподіваємося, що реформи, розпочаті нашим урядом, допоможуть зробити Україну країною, якою будуть пишатись її громадяни. У першу чергу, Україні необхідні судова та антикорупційна реформи. Потім слід провести усі необхідні економічні реформи, які зможуть продемонструвати світу всю потужність України. Зараз українське суспільство переживає сильний стрес у зв’язку з останніми подіями. Україні необхідна допомога міжнародного співтовариства, щоб успішно провести реформи і вистояти в умовах зовнішньої агресії», – підкреслила Наталія Попович.

Журналіст Наталія Гуменюк зазначила, що ситуація в Україні буде змінюватись поступово: «Революція – це процес складний і довгий. Я завжди розуміла, що втеча колишнього президента країни Віктора Януковича – це тільки початок цього процесу. На жаль, у країні залишилися люди, які мають владу і не бажають ламати старі корупційні схеми. У той день, коли російські війська захопили адміністративні будівлі Автономної Республіки Крим, ми зрозуміли, що для нас відкрився другий фронт». У той же час Наталія Гуменюк переконана, що в країні вже сталася найважливіша зміна: можновладці зрозуміли, що вони не зможуть більше ігнорувати голос народу.

Під час дискусії  українські експерти звернули  увагу аудиторії на те, що конфлікт у Криму та на сході України не є наслідком Майдану, як це намагається показати російська пропаганда. «Конфлікт в Україні почався через втручання зовнішніх сил, які намагаються перешкодити українцям провести реформи і побудувати процвітаючу країну», – підкреслила Наталія Гуменюк. Були розвінчані деякі інші популярні міфи російської пропаганди, як, наприклад, теорія про те, що конфлікт в Україні викликаний втручанням США у справи Європи. «Росія створила цей конфлікт для того, щоб зберегти в Європі корумповану модель держави», – зауважила співзасновник Hromadske TV. Російська сторона стверджує, що Майдан нічого не дав, що одні олігархи змінили інших. «Чи був Майдан проти олігархів? Він був проти порушень прав людей, проти скасування європейського курсу України», – прокоментував цей міф історик Володимир В’ятрович.

Події, що відбулися в Україні в період з листопада 2013 року по березень 2014 року, прийнято називати революцією. Володимир В’ятрович вважає, що події на Майдані, які призвели до втечі Віктора Януковича – це тільки повстання, перша частина революції. «Революція – це масштабні політичні зміни, які поки так і не відбулися. За першою частиною революції повинна йти друга частина, а саме повномасштабні реформи. Чи стануть події Майдану справжньою революцією, залежить тільки від нас, від того, чи зможемо ми провести необхідні реформи».

За матеріалами: Український кризовий медіа центр

Відео та фото з події.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: