Українське законодавство у сфері якості води пропонують узгодити з європейським

МБО “Екологія-Право-Людина” розпочала проект “Активізація дій екологічних інститутів громадянського суспільства з метою лобіювання вдосконалення водного законодавства України на основі стандартів Водної рамкової директиви ЄС”

МБО “Екологія-Право-Людина” розпочала проект “Активізація дій екологічних інститутів громадянського суспільства з метою лобіювання вдосконалення водного законодавства України на основі стандартів Водної рамкової директиви ЄС”. Проект підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Деякі з проблемних моментів українського водного законодавства, які слід вирішити, – це здійснення моніторингу якості вод за басейновим принципом і координація діяльності всіх суб’єктів державного моніторингу вод. За словами експертів проекту, види моніторингу, передбачені українським законодавством, слід узгодити з відповідними програмами моніторингів у ЄС.

На думку фахівців, доопрацювання вимагають відповідні норми Водного кодексу й положення законодавства в частині дозволів. Станом на сьогодні уповноважені органи здебільшого видають дозволи на спеціальне водокористування на строк 3-5 років, що тягне за собою додаткові непродуктивні витрати водокористувачів на розробку необхідних документів та одержання нових дозволів на спеціальне водокористування, а також є основою для корупції. Експерти пропонують внести зміни у Водний кодекс, встановивши єдиний строк спеціального водокористування (10 або 15 років), окрім випадків, коли водокористувач просить про менший строк спеціального водокористування.

Крім того, слід розробити й затвердити: 1) Порядок погодження й видачі дозволів на спеціальне водокористування, який має містити вичерпний перелік документів, необхідних для отримання дозволу на спецводокористування, строк розгляду документів і зразок дозволу; 2) Порядок погодження клопотання для отримання дозволу на спеціальне водокористування Державною службою геології та надр.

Доопрацювання потребує і стаття 23 Кодексу про надра у частині визначення поняття використання води для господарсько-побутових потреб.

Основним документом Євросоюзу в сфері якості води є Директива Європейського Парламенту й Ради №2000/60/ЕС “Про встановлення рамок діяльності Співтовариства в галузі водної політики” від 23 жовтня 2000 року. Основними законодавчими актами України в цій сфері є Водний кодекс і Кодекс про надра.

Контакти:
МБО “Екологія-Право-Людина”
(032) 24 33 888
epac@mail.lviv.ua

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: