Українська солідарність з першим національним літнім табором з прав людини для студентів-юристів з Бєларусі

З 4 по 13 серпня 2005 під Києвом відбувся Перший білоруський національний літній табір з прав людини для студентів-юристів

З 4 по 13 серпня 2005 під Києвом відбувся Перший білоруський національний літній табір з прав людини для студентів-юристів. 

Попри те, що роботу табору було зірвано під Мінськом в середині липня через закриття санстанцією наметового містечка: http://www.iaps-ci.org/ru/news/7/, табір відкрився в Україні для охочих знати про права і свободи студентів з Бєларусі.

Символічно, що літній табір “Права і свободи людини. Дії по захисту громадських інтересів” розпочав свою роботу саме в ці дні – 30 років тому в Хельсінкі було підписано заключний акт наради по безпеці і співробітництву в Європі. В заключній частині акту держави визнали свою відповідальність за свободу слова і права людини.

Протягом тижня студенти-юристи навчались і брали участь в практичних заняттях. Вони опанували основні поняття прав людини, вивчили каталог прав і свобод, межі прав, сферу їх дії і обмеження, ознайомились з міжнародними системами захисту прав людини — системою ООН і Європейською системою, а також з фундаментальними правами — правом на справедливий суд, правом на свободу і особисту недоторканість, свободою від катувань, свободою зібрань, свободою слова.

Особлива частина літнього табору — це підготовка до практичний дій щодо захисту громадських інтересів студентів юридичних факультетів, більшість з яких працюють в юридичних клініках при вищих навчальних закладах Бєларусі.

Темою практикуму було вивчення питання доступу населення до правової допомоги. Питання доступу до правової допомоги є важливим і включено до стандартів справедливого судочинства – саме тому організатори табору, Інноваційний Фонд Правових Технологій (Бєларусь), поставили наголос на цих практичних діях. Практичне заняття відбувалось в Київській області в смт Ворзель, де студенти, які пройшли спеціальний тренінг навичок проведення інтерв’ю, проводили опитування місцевих жителів і відпочиваючих санаторіїв. Коло питань — чи знають люди про існування безоплатної юридичної допомоги? Первинні результати не порадували — лише мала частина респондентів взагалі знають або здогадуються про існування безоплатної юридичної допомоги в Україні, не кажучи вже про те, що скористалася такими послугами мізерна частина опитаних. Є над чим працювати громадським організаціям — об’єднанням адвокатів, правозахисним організаціям і спілкам журналістів.

Для проведення навчальних і практичних занять було запрошено випускників Вищого Міжнародного курсу з прав людини з України і Бєларусі, адвокатів, досвідчених юристів, психологів.

Партнерськими організаціями з боку України виступили громадська організація “За професійну допомогу” і молодіжна громадська організація М`АРТ (члени Міжнародного Альянсу професійної підтримки громадських ініціатив IAPS).

Цей проект зміг відбутися в Україні завдяки екстреній підтримці з боку Міжнародного  фонду “Відродження” й Інституту Відкритого Суспільства (ІВС, Париж). В Бєларусі проект підтримано CAP International, PAS, ABA/CEELI.

 

Олена Волочай,
Член Правління громадської організації “За професійну допомогу”
Тел./факс (044) 4196974
E-mail: lennika@mail.ru, info@iaps-ci.org
http://www.iaps-ci.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: