Українська громадська організація “Інформаційно-дослідницький центр “Інтеграція та розвиток” отримала престижну міжнародну нагороду

14 жовтня 2009 року в Гаазі міністр із європейських справ Королівства Нідерландів Франс Тіммерманс вручив премію імені Макса Ван дер Стула українській громадській організації “Інформаційно-дослідницький центр “Інтеграція та розвиток” (м. Сімферополь, АР Крим).

Міжнародне журі, очолюване Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кнутом Воллебеком, вирішило нагородити організацію “за діяльність щодо формування толерантності та взаєморозуміння на багатонаціональному кримському півострові, сприяння в подоланні стереотипів стосовно меншин”. Премія має бути спрямована на розвиток діяльності організації та її проектів.

Премія Макса Ван дер Стула у розмірі 50 тис. євро вручається раз на два роки за “видатні досягнення, спрямовані на покращення становища національних меншин в країнах-учасницях ОБСЄ”. Її започатковано Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів у 2001 році на честь першого Верховного Комісара у справах національних меншин ОБСЄ, який працював у цій організації з 1993 до 2001 року.

Центр “Інтеграція та розвиток” став четвертою організацією, що отримала цю премію.

Із дня свого заснування в 1997 році Центр “Інтеграція та розвиток”, працюючи з усіма верствами населення Криму, спрямовує свої зусилля на раннє запобігання конфліктних ситуацій та формування культури миру.

Головним досягненням, що було відмічено міжнародним журі, стала системна робота з формування навичок ефективної міжкультурної взаємодії та мирного вирішення конфліктних ситуацій, яку здійснює організація спільно з Кримським відділенням інституту східнознавства НАН України та Міністерством освіти та науки АРК в кримських учбових закладах. З 2003 року Центр об’єднав зусилля вчених та педагогів-практиків над створенням і впровадженням інтегрованого курсу “Культура добросусідства”. Сьогодні курс викладають майже у 300 учбових закладах Криму – від дошкільних до вищих навчальних закладів – більш ніж 800 педагогів, що пройшли навчання під час авторських семінарів-тренінгів. Видано учбові посібники для дітей початкової школи українською та російською мовами.

Підтримку при розробці, апробації та впровадженні курсу надавали Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Міністерство освіти і науки АРК, Республіканський комітет у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян АР Крим, Кримський етнографічний музей, Одеська група медіації та інші.

Експертну та фінансову підтримку діяльності громадській організації “Інформаційно-дослідницький центр “Інтеграція та розвиток” у формуванні толерантності та взаєморозуміння на багатонаціональному кримському півострові протягом багатьох років надавав Міжнародний фонд “Відродження” та інші міжнародні організації та фонди.

Марія Лихман, відділ PR
тел: +380 (44) 486 24 74 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: lykhman@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, центральний офіс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: