АНОНС: 1 листопада експертне обговорення адаптації до законодавства ЄС у галузі сільського господарства

1 листопада у Києві відбудеться круглий стіл на тему «Адаптація до законодавства ЄС: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції».

1 листопада у Києві відбудеться круглий стіл на тему «Адаптація до законодавства ЄС: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції».

Відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом в галузі сільського господарства нам необхідно адаптувати та запровадити 44 акти права ЄС. Відтак вже сьогодні профільні відомства – Міністерство аграрної політики та продовольства та Міністерство екології та природних ресурсів – працюють над нововведеннями, які дозволять підвищити конкурентоспроможність українських сільгоспвиробників, збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції з високою доданою вартістю, а також сприятимуть розвитку зеленої економіки. Нові правила бізнесу та природокористування стосуватимуться всіх аграріїв –  як великих аргокомпаній, так і дрібних виробників.

Що означатимуть глобальні зміни для конкретного сільгоспвиробника – головна тема дискусії. А її мета – спільними зусиллями громадських організацій та експертів з питань сільського господарства, екології і сталого розвитку виробити адекватну програму підтримки малих та середніх сільгоспвиробників.

Дата заходу: 1 листопада 2017, 13:00 – 17:00.

Місце заходу: Київ, вул. Володимирська, 55, Великий конференц-зал Національної академії України.

У фокусі дискусії найбільш проблемні питання:

– як і які правила ЄС ми и збираємось впровадити відповідно до Угоди про Асоціацію;

– як виробникам конкретних галузей адаптуватися до стандартів ЄС;

– як виконати вимоги системи контролю безпечності харчових продуктів, яка вже починає працювати в Україні;

– як розібратися у базових визначеннях та термінології;

– як врахувати екологічну складову;

– де знайти необхідну інформацію.

Ключові спікери:

– Олена Березовська, координатор робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур офісу підтримки реформ Міністерства аграрної політики та продовольства України;

– Ольга Квашук, координатор проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

–  Тамара Малькова, Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє»;

–  Марта Руда, Інститут дослідження адаптації законодавства;

– Олександр Лозовицький, начальник відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання в АПК, Міністерство аграрної політики та продовольства України;

–  Роман Корінець, координатор робочої групи з розвитку сільських територій, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Офіс підтримки реформ;

– Юрій Оглашений, експерт проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні»;

– Руслан Білик, експерт швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні».

Додаткова інформація:  +380 44 222 7762, greendossier@gmail.com

Проект «Підвищення поінформованості малих сільськогосподарських виробників щодо адаптації до європейського законодавства впроваджується Міжнародною благодійною організацією «Інформаційний центр «Зелене досьє» в партнерстві зі Спілкою виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та громадською організацією «Інститут дослідження адаптації законодавства».

Проект впроваджується за сприяння ЄС та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках Проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: