Україна посіла третє місце серед країн Східного Партнерства у здійсненні екологічних реформ

У Києві відбулась експертна толока “Оцінка реформ екологічної політики у країнах Східного Партнерства”

15 березня в Києві відбулась експертна толока “Оцінка реформ екологічної політики у країнах Східного Партнерства”. Захід провели ВЕГО “Мама-86” і Громадська експертна рада за сприяння Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), який виконує “Pact в Україні” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На заході було представлено звіт щодо екологічного врядування в 6 країнах Східного Партнерства. За даними звіту, у здійсненні відповідних реформ Україна посіла 3-тє місце. Лідерство в цьому напрямі належить Вірменії, а країною з найгіршими результатами стала Грузія.

“Забезпечення доступу громадськості до екологічно значущої інформації залишається найважливішим завданням розвитку екологічної демократії у країнах Східного Партнерства. Необхідна розробка за участю громадськості та затвердження урядами детальних відповідних процедур, підкріплених необхідними інституційними й фінансовими ресурсами, а також механізмом контролю за дотриманням. Саме поінформована громадськість є дієвим партнером влади, сприяючи поліпшенню якості прийнятих рішень і підвищенню ефективності екологічного врядування”, – наголосила Ганна Голубовська-Онісімова, голова Координаційної ради ВЕГО “Мама-86”.

На думку фахівців, подолання нинішньої катастрофічної ситуації у країнах Східного Партнерства неможливе без підвищення пріоритетності природоохоронних завдань і наявності політичної волі урядів, а також без інтеграції екологічної політики в усі сфери економіки та суспільного життя. Експерти переконані, що виведення природоохоронної тематики на рівень діалогу найвищого рівня у відносинах країн Східного Партнерства з ЄС могло б також сприяти більш ефективному здійсненню необхідних реформ і покращенню стану довкілля.

Ярослав Бекеш, представник ГО “Зелёный альянс” (Мінськ), звернув увагу на те, що в усіх країнах зберігається дуже гостра проблема низького рівня імплементації законодавства, програм, планів, міжнародних угод у сфері довкілля та сталого розвитку. “Дуже часто законодавчі норми відповідні, але не імплементуються належним чином або не дотримуються. Тому в рамках Східного Партнерства слід звернути найпильнішу увагу на практичне застосування наявного національного екологічного законодавства, планів, програм, міжнародно-правових актів і на механізми дотримання їхніх вимог”, – сказав білоруський експерт.

Належне екологічне врядування у країнах Східного Партнерства: роботи непочатий край

Тенденції економічного розвитку країн Східного Партнерства з погляду охорони навколишнього середовища

Громадська експертна рада
067 232 69 23
youkraine.eu@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: