Україна подає заявку до ЕІТІ для отримання статусу кандидата

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України завершило підготовку й узгодження документів, необхідних для подання заявки на статус кандидата в Ініціативі прозорості видобувних галузей (ЕІТІ)

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України завершило підготовку й узгодження документів, необхідних для подання заявки на статус кандидата в Ініціативі прозорості видобувних галузей (ЕІТІ). В Україні процесу імплементації ЕІТІ сприяють Аналітичний центр “Діксі Груп” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, а також Посольство Великої Британії, “Revenue Watch Institute” і компанія “Shell”.

Як повідомляє “Українська енергетика”, уже найближчим часом офіційну заявку буде подано до Міжнародного Секретаріату ЕІТІ. Розгляд заявки триватиме два місяці, після чого країну буде повідомлено про результат.

Нагадаємо, що для отримання статусу кандидата країна має створити Багатосторонню групу зацікавлених осіб (БГЗО) з представників уряду, бізнесу та громадськості. Група має розробити й затвердити Робочий план імплементації стандартів ЕІТІ. Такий план БГЗО затвердила навесні цього року, одначе заявки не могли відправити через незгоду одного з членів групи – представника Міністерства фінансів – включити частину витрат Робочого плану до витрат державного бюджету.

Згідно з вимогами ЕІТІ, Робочий план має бути оприлюднено перед поданням заявки на отримання статусу кандидата. Міністерство енергетики й вугільної промисловості надало остаточну версію документу на розгляд громадськості.

Довідка

ЕІТІ – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджують у 39 країнах світу. EITI вимагає аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, які отримують уряди країн від розробки національних природних ресурсів.

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ (урядова постанова №1098 “Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”). Пізніше ці наміри було документально підтверджено перед Міжнародним Валютним Фондом, Євросоюзом і в межах Партнерства “Відкритий уряд”.

Контакти:
Аналітичний центр “Діксі Груп”
Ірина Петренко
097 127 55 19
petrenko@dixigroup.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: