Україна не виконала порад робочої групи “Демократичний розвиток”

У Києві українські та закордонні експерти оприлюднили Моніторинг виконання рекомендацій Саміту, що відбувся 14 лютого та був присвячений другому засіданню Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США. Також учасники засідання запропонували короткі огляди реформ Президента України Віктора Януковича

7 липня в Києві українські та закордонні експерти оприлюднили Моніторинг виконання рекомендацій Саміту, що відбувся 14 лютого та був присвячений другому засіданню Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США. Також учасники засідання запропонували короткі огляди реформ Президента України Віктора Януковича. Захід організували ГО “Центр UA”, Громадська експертна рада при Український частині Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом і Національний інститут стратегічних досліджень у межах проекту “Створення платформи аналізу євроінтеграційної політики України в рамках діяльності Громадсько-експертної ради при УЧК” за сприяння Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства США в Україні.

Експерти дійшли висновку, що монополізація влади, системна корупція, спотворені ролі парламенту та судової системи, втручання Служби безпеки в політичні та громадські справи, зміни виборчих правил, політично вмотивовані переслідування – основні небезпечні виклики, з якими стикається Україна сьогодні.

Автори моніторингу також відзначили, що значного прогресу у виконанні рекомендацій попереднього засідання робочої групи “Демократичний розвиток” немає. Серед 7 ключових порад лише дві було виконано, а решта – зокрема прийняття нового закону “Про громадські організації” та розробка політики самоврядування на місцях – і досі не реалізовано.

Учасники вирішили підготувати нові рекомендації та направити їх учасникам Робочої групи “Демократія та верховенство права” Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США, засідання якої заплановано на осінь.

Контакти: ГО “Центр UA”, (044) 254 63 08, ua.centre@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: