Україна не досягне безвізового режиму з ЄС у 2012-2013 роках

За словами експертів, хід виконання Плану дій із візової лібералізації (ПДВЛ) з Євросоюзом не дозволяє розраховувати на скасування віз із ЄС у 2012-2013 роках

Хід виконання Плану дій із візової лібералізації (ПДВЛ) з Євросоюзом не дозволяє розраховувати на скасування віз із ЄС у 2012-2013 роках. Таким є висновок експертів громадської ініціативи “Європа без бар’єрів”, яка за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” здійснює громадський моніторинг виконання Україною ПДВЛ.

Найсуттєвішими успіхами української сторони експерти назвали управління кордонами, міграційну політику, політику притулку та законодавче забезпечення режиму в’їзду й виїзду (включно з видворенням) осіб з України. Є успіхи й у протидії організованій злочинності, тероризму й обігу наркотиків. Певного, але недостатнього прогресу досягнуто в законодавчому забезпеченні протидії торгівлі людьми та боротьби з корупцією, а також у забезпеченні прав на свободу пересування в межах України.

Водночас, як зазначив учасник проекту, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, не створено належної законодавчої бази для початку випуску документів для виїзду за кордон, які б містили електронний чип із біометричною інформацією, що є наріжною вимогою ПДВЛ.

Експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталія Беліцер додала, що недостатнім є прогрес і стосовно протидії дискримінації в усіх її проявах, що також є умовою безвізового режиму. “Розроблена Міністерством юстиції антидискримінаційна Стратегія є хоч і кроком уперед, але недостатнім з огляду на цілі та критерії, сформульовані в Плані дій із візової лібералізації”, – сказала вона.

Олексій Хмара, керівник Творчого об’єднання “ТОРО”, вказав на те, що українська сторона досі не продемонструвала політичної волі в реалізації навіть тих цілей, щодо яких було зафіксовано політичні зобов’язання. Це стосується, наприклад, заснування єдиного незалежного антикорупційного органу.

Дослідниця Інституту відкритого суспільства (Будапешт) Валерія Шамрай наголосила, що Україна може з більшою продуктивністю користатися технічною допомогою ЄС для досягнення безвізового режиму з ЄС, і окреслила можливі напрями: міграційна політика, управління кордонами, громадська безпека, боротьба з нелегальною міграцією та торгівлею людьми тощо.

ГІ “Європа без бар’єрів”
Ірина Сушко
iryna_sushko@ukr.net

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: