Україна демонструє помірний прогрес у реалізації галузевих реформ за стандартами Євросоюзу

У Києві відбувся круглий стіл “Виконання Порядку денного асоціації Україна – ЄС: чи є прогрес у секторальних реформах?”

27 червня в Києві відбувся круглий стіл “Виконання Порядку денного асоціації Україна – ЄС: чи є прогрес у секторальних реформах?”, присвячений реалізації завдань економічного блоку Порядку денного асоціації (ПДА), визначених як пріоритетні на 2011-2012 роки. Захід провели Інститут економічних досліджень і політичних консультацій і Громадська експертна рада за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Хоча інтеграція з ЄС відбувається в масштабі всієї країни, насамперед таке зближення фіксується на рівні секторів, що досягається завдяки реформам і запровадженню певних процедур, які існують у ЄС”, – зазначив Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

За словами експертів, економічний блок питань ПДА, що визначені як пріоритетні на 2011-2012 роки, складають 48 напрямів діяльності й лише 3 з них можна вважати виконаними. У процесі виконання перебувають 42 завдання, а 3 оцінено як невиконані. На думку фахівців, такі показники можна, серед іншого, пояснити й тим, що більшість завдань розраховано на середньострокову перспективу, а деякі з них сформульовано як процес, що має тривати постійно.

Загалом експерти відзначають помірний прогрес у реалізації галузевих реформ, які передбачають відповідні пріоритети ПДА.

Під час круглого столу експерти представили звіт “Виконання Порядку денного асоціації Україна – ЄС: чи є прогрес у секторальних реформах?”, що ґрунтується на моніторингу впровадження економічної частини пріоритетів ПДА з листопада 2011 року до травня 2012 року.

“Серед найбільших досягнень цього періоду було введення нового Митного кодексу. Хоча про ефективність його імплементації можна буде говорити лише згодом, у ньому закладено базові принципи й механізми роботи, які відповідають європейським стандартам”, – сказала Вероніка Мовчан, директор із наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій. “Крім того, варто відзначити результати у сфері технічного регулювання. На теперішній час вже накопичилася достатня база технічних норм, які істотно наближено до європейських”, – додала вона.

При цьому прогресу майже не помічено в енергетичному секторі. За словами Романа Ніцовича, керівника програм Аналітичного центру “Діксі Груп”, після входження в Єдиний енергетичний простір Україна взяла на себе низку зобов’язань, одначе “жодне з узятих на себе зобов’язань не було виконано повністю та/або у визначені строки”.

Порядок денний асоціації Україна – ЄС визначає основні напрями секторальної співпраці між Україною та Європейським Союзом, а також реформи, необхідні для наближення країни до норм і стандартів ЄС.

{qtube vid:=Q6PYq4ukP1Q w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=mKEJuaRVgBQ w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Інститут економічних досліджень і політичних консультацій
(044) 278 63 36
institute@ier.kiev.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: