Угода про асоціацію з ЄС сприятиме розвитку АПК Волині

У Луцьку відбувся круглий стіл “Зона вільної торгівлі з ЄС: регіональні очікування напередодні підписання Угоди про асоціацію”

Підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом сприятиме розвитку агропромислового комплексу Волині. Про це заявили учасники круглого столу “Зона вільної торгівлі з ЄС: регіональні очікування напередодні підписання Угоди про асоціацію”, який відбувся 5 листопада в Луцьку. Захід провів Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу спільно з факультетом міжнародних відносин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час обговорення науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Віктор Гречин нагадав, що область виробляє у великій кількості картоплю, цукровий буряк, овочі й зернові, але при цьому тільки 7% населення працюють у сфері сільського господарства. Після підписання Угоди цей відсоток може суттєво збільшитися.

Крім того, експерт переконаний, що область має великий потенціал у виготовленні зерна. Так, після приєднання України до Зони вільної торгівлі з ЄС знизяться експортні мита, що може добре позначитися на експорті зерна з області. Щоправда, за його словами, тут варто пам’ятати про квоти для кожної країни – учасниці Зони. Як відомо, виробнича спроможність України значно більша від цих європейських квот.

Зі свого боку, начальник відділу митного контролю Ягодинської митниці Олег Карпович зазначив, що після підписання Угоди суттєво збільшиться потік автомобілів через пункти пропуску. Так, до прикладу, уже збільшують розміри пункту пропуску Устилуг-Зосін.

У підсумку учасники заходу зауважили, що підписання Угоди про асоціацію приведе до зміни стандартів, законодавства, правил гри, проте це також відкриє нові можливості для розвитку виробництва та підвищення якості продукції, удосконалення управлінських систем, розвитку міжнародних відносин України.

Контакти:
Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу
(0332) 78 82 89
cpaec.volyn@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: