Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників

19 травня було презентовано поради для дрібних сільгоспвиробників України щодо розвитку та адаптації до сучасних викликів і загроз, розроблені групою українських фахівців-практиків та науковців.

19 травня було презентовано поради для дрібних сільгоспвиробників України щодо розвитку та адаптації до сучасних викликів і загроз, розроблені групою українських фахівців-практиків та науковців.

Рекомендації, оформлені у вигляді брошури з інфографікою «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників», викладені простою мовою із застосуванням схем і графічних позначень.

Брошура розроблена Сіверським інститутом регіональних досліджень у співпраці з Чернігівським Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації та Українською асоціацією аграрного бізнесу (УКАБ) за фінансової підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

Видання демонструє потенційні можливості для дрібних українських сільгоспвиробників. У ній зроблена спроба співставлення ситуації у сфері сільського господарства України та Європейського Союзу, а також окремо розглянуто сільськогосподарський аспект Угоди про асоціацію з ЄС. Надаються також рекомендації місцевій владі з розвитку сільських територій та допомоги дрібним сільгоспвиробникам. Текст містить і корисні посилання, покликані допомогти в пошуку детальнішої інформації про ті чи інші можливості сільського господарства України та європейський досвід.

Під час презентації керівник проекту, директор проектів Сіверського інституту регіональних досліджень Людмила Чабак звернула увагу присутніх на особливості видання, яке поки що існуватиме в Інтернет-просторі, його основні розділи щодо реалізації власних ініціатив, розвитку малого підприємництва, сільськогосподарської кооперації, органічного землеробства, сільського туризму, заняття перспективними видами рослинництва та тваринництва, успішного збуту сільгосппродукції, тощо, та поділилася планами на майбутнє, пов’язаними з необхідністю популяризації порад в регіонах України.

Більш детально про розділи брошури розповіли представники організацій, які брали безпосередню участь у її підготовці: генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький, заступник начальника управління Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Ганна Сич та її автори, кандидати наук – директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимир Бойко, завідувач кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського національного технологічного університету Михайло Селінний.

На презентації наголошувалося, що видання буде корисним як дрібним сільгоспвиробникам України, підприємцям які вже працюють в аграрному секторі, так і тим, хто тільки прагне долучитися до цієї діяльності та шукає свою нішу. Становитиме воно інтерес і для наукових працівників, викладачів аграрного спрямування.

Автори підкреслювали, що брошура не претендує на всеохопність, вона скоріше у доступній формі висвітлює найбільш репрезентативні напрями, в яких можливо розвивати свою діяльність дрібним аграріям України.

Текст видання

Контакти: Людмила Чабак, 0669783411, 0674617386

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: