Учні Миколаєва, Харкова й Чернівців дізналися про можливості навчатися в Європі

У Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олексія Гмирьова відбулася відеоконференція “Освітні можливості для випускників середніх шкіл в країнах ЄС (Польщі)”

У Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олексія Гмирьова відбулася відеоконференція “Освітні можливості для випускників середніх шкіл в країнах ЄС (Польщі)”. Захід організував Центр європейської інформації в межах проекту “Проведення серії відеозустрічей із представниками країн ЄС із питань освітніх обмінів, економічного та соціального розвитку” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході взяли участь учні випускних класів гімназії №2, муніципального колегіуму Миколаєва та середніх шкіл Харкова й Чернівців, які долучилися до відеоконференції.

Представники освітнього проекту “Teraz Wrocław ” повідомили, що для вступу в університети Вроцлава слід мати гарні оцінки в атестаті та володіти польською мовою. За їхніми словами, англомовні факультети також представлено в університетах Вроцлава, але не надто широко. “Зараз дуже поширений інтерес до таких спеціальностей, як європейська дипломатія та міжнародні відносини й право”, – сказала представниця проекту Юлія Вакула.

Також представники “Teraz Wrocław” розповіли про можливість навчатися безкоштовно. Для цього, за їхніми словами, слід мати дуже високий рейтинг і мотивацію для навчання, добре володіти польською мовою.

Олег Процак із Центру європейської інформації у Львові надав інформацію про форми обміну студентами – через програми волонтерства та літні табори. Він підкреслив, що для того, щоб потрапити в такі програми, слід не тільки мати гарні оцінки, але й бути суспільно активною людиною, брати участь у суспільних проектах і програмах.

Представник Програми “Європейська освіта” Тарас Гаюн розповів, що аби розпочати процес аплікації для навчання в Польщі, потрібно зайти на сайт Програми й надіслати анкету, після чого “Європейська освіта” допоможе абітурієнтам обрати університет, місце для проживання, а також буде координатором упродовж певного часу. “Навчання за кордоном дає досвід саме міжкультурного обміну. Саме цим воно найважливіше”, – наголосив Тарас Гаюн.

Контакти: Центр європейської інформації в Миколаєві, Наталія Моісеєва (0512) 37 34 92, eurocentre_mk@ukr.net; Тетяна Голубєва (0512) 36 08 08, holtatal@yandex.ru

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: