Учні Харківщини опанували медіацію для вирішення конфліктів у школах

У селищі Дворічна (Харківська область) відбувся тренінг “Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння”

Вирішувати конфлікти у школах можуть шкільні служби порозуміння (ШСП), використовуючи процедуру медіації. Про це йшлося під час тренінгу “Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння”, який відбувався 1-4 липня в селищі Дворічна (Харківська область). Захід провела ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у тренінгу брали учні загальноосвітніх шкіл, які долучатимуться до роботи ШСП. Під час заходу їм розповіли, що таке конфлікт, що таке коло конфлікту. За словами тренерів, не сам конфлікт є проблемою, а те, як ми на нього реагуємо. Наша реакція на конфлікт залежить від того, наскільки ми вміємо його розв’язати, і цього треба навчитися.

Учасники тренінгу здобували навички перефразування й уточнення, удосконалювали вміння уважно слухати та правильно розуміти співрозмовника. Також вони поліпшили навички чіткого висловлювання власних думок. Тренери продемонстрували учасникам приклади “викривлення” змісту повідомлень під час їх передачі.

Навички медіації було відпрацьовано впродовж двох годин за допомогою вправи “Вертушка”. Кожен учасник тренінгу побував у ролі потерпілого, порушника й медіатора. Після завершення вправи було обговорено досягнення та труднощі кожного учасника.

Основою тренінгу стало формування нового підходу до розв’язання конфліктних ситуацій, що базується на врахуванні інтересів усіх учасників конфлікту. За словами тренерів, новий підхід полягає в умінні слухати, чути, брати відповідальність за власні вчинки, а також особисто шукати підходи для вирішення конфліктів. Треба шукати такий шлях розв’язання конфлікту, який максимально задовольняє обидві сторони, а це абсолютно неможливо як із позиції сили, так і з позиції закону. Обидва підходи передбачають примус, який, одначе, має різне походження. Таким чином, з погляду відновлення стосунків між учасниками конфлікту найкращим є розв’язання ситуації за принципом “виграш-виграш”, яке передбачає врахування інтересів усіх сторін конфлікту.

Контакти:
ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”
(05750) 779 46
dvorich@ya.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: