Участь громадськості у процесах об’єднання та розвитку громад – аналітичний звіт

Як громадськість бере участь у процесах об’єднання та розвитку громад, як люди сприймають реформу, дослідили в шести регіонах України.

Як громадськість бере участь у процесах об’єднання та розвитку громад, як люди сприймають реформу, дослідили в шести регіонах України.

Комплексне міжрегіональне дослідження проведене у Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Одеській областях.

У цих регіонах було досліджено 46 територіальних громад (ТГ). Окремо досліджувались три види ТГ: ті, що вже об’єднались (20 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), ті, що планують об’єднатись (12 ТГ), і ті, що спробували об’єднатись, але зазнали невдачу (14ТГ).

Вивчалося, чи створені органами влади умови для участі громадськості у добровільному об’єднанні ТГ, чи наявна така участь, який рівень її ефективності, як влада взаємодіє з громадськістю при вирішенні місцевих питань.

Можливі форми участі громадськості вивчались на усіх основних етапах об’єднання та розвитку об’єднаних громад. На базі оцінок громадської участі, зроблених експертами по кожному етапу об’єднання і розвитку досліджуваних ОТГ, сформовано рейтинг ОТГ за ознакою рівня громадської участі.

Дослідження відбувалось через аналіз:

  • 12 видів локальних нормативно-правових актів щодо громадської участі,
  • результатів експертного опитування 597 репсондентів,
  • результатів 69 інтерв’ю,
  • сайтів і місцевих ЗМІ (78 джерел).

Аналітичний звіт

Аналітичний звіт підготовлено в межах проекту «Соціальний діалог задля розвитку громад в України в контексті реформи децентралізації», який реалізує Одеський інститут соціальних технологій за участі фахівців ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та партнерських організацій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Децентралізація по-українськи (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: