Учасники Майстерні європейської політики закликають українську владу грати за правилами

У місті Ірпінь (Київська область) проходила Майстерня європейської політики

21-23 вересня в місті Ірпінь (Київська область) проходила Майстерня європейської політики. Захід провела ВГО “Інститут Політичної Освіти” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Упродовж першого дня до Майстерні завітали Посли Словаччини та Швейцарії Павол Гамжік і Крістіан Шьоненберґер, директор проекту “Об’єднуємося заради реформ”, офіційний представник “Pact Inc.” в Україні Роланд Ковач, Представник України при ЄС у 2008-2010 роках Андрій Веселовський, а також заступник Посла Швеції в Україні Мортен Енберґ. Доповідачі говорили про те, що потрібно зробити для того, щоб Україна почала підготовку до асоціативних відносин із ЄС і врешті-решт підписала Угоду про асоціацію, яка включатиме положення щодо створення поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі. За словами дипломатів, треба нарешті зрозуміти всім, і передусім владі України: настав час не гратися з правилами, а грати за правилами. А вони універсальні скрізь – і в ЄС, і у Швейцарії, і в Японії, і деінде, де існує демократія та ринкова економіка.

Після цього експерт-аналітик Роман Кобець провів тренінг “Аналіз політики”, а також практичне заняття “Реформи, які потрібні Україні на шляху до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Чи готова Україна до асоціації?”

Наступного дня заступник директора з політичного консалтингу Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланґе провів тренінг “Цінності, етика, відповідальність – основні принципи сучасної європейської політики”, а також виступив із презентацією “Демократичний процес прийняття рішень у політичних партіях”.

Після цього керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай провів практичне заняття “Можливості громадської участі: чи можуть громадяни успішно тиснути на владу з метою прискорення євроінтеграційних процесів”. Під час цього було проаналізовано результати виконання учасниками Майстерні їхніх політичних проектів. Експертом була Віталія Дерябіна, керівник програм для політичних партій Національного демократичного інституту міжнародних відносин США (NDI).

Наприкінці дня в Майстерні відбулася неформальна дискусія “Чи повернуть вибори-2012 Україну на європейський шлях?” за участю Ігоря Когута, Національного координатора в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, а також Юлії Тищенко, експерта Українського незалежного центру політичних досліджень. Учасники обговорили умови, які необхідно виконати Президенту й уряду України для того, щоб розблокувати відносини з ЄС.

На початку третього дня відбувся тренінг з удосконалення навичок залучення громадської підтримки, ресурсів, фінансування, волонтерської допомоги, який провів Олександр Солонтай.

Після цього гостями Майстерні були Міхаль Баєр, Посол Угорщини в Україні, Ігор Жовква, директор департаменту міжнародного співробітництва Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, і Євген Бистрицький, Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”. Вони взяли участь у дискусії “Україна у глобальному контексті”. Головним лейтмотивом обговорення стала теза про те, що Україна має розвивати політичне, торговельно-економічне, гуманітарне й інше співробітництво з усіма своїми партнерами – як із Росією та ЄС, так і з США, країнами Азії, Латинської Америки тощо. Водночас для того щоб Угода про асоціацію з ЄС, над якою сторони вже працюють понад 5 років, стала реальністю, слід забезпечити повернення країни на демократичний шлях розвитку, а також припинити будь-які розмови про інші заполітизовані інтеграційні проекти, які суперечать корінним інтересам українського суспільства.

Підбиваючи підсумки 3-го етапу Майстерні, директор Інституту Політичної Освіти Андрій Странніков наголосив, що “учасники проекту стали командою однодумців, яка вже невдовзі буде змінювати Україну на основі європейських цінностей”.

Також учасникам було надано додаткові рекомендації щодо напрямів реалізації їхніх політичних проектів на місцях. На 4-й етап Майстерні, який заплановано провести в одній із країн Європейського Союзу, буде запрошено винятково тих учасників, які отримають конкретні результати від реалізації власних проектів і зможуть ділитися практичним досвідом, взаємно збагачуючи один одного.

У перерві між 3-м і 4-м етапами експерти Інституту Політичної Освіти надаватимуть учасникам необхідну методичну, інформаційну та консультаційну підтримку.

Контакти:
ВГО “Інститут Політичної Освіти”
Вадим Трюхан
Олександр Солонтай
(044) 278 55 16
office@ipo.org.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: