У Всесвітній день боротьби з гепатитом охочі зможуть пройти експрес-тестування та підписати звернення до уряду

28 липня з 12:00 до 15:00 в Києві, Харкові, Одесі, Тернополі, Полтаві, Львові, Чернівцях і Бахчисараї відбудеться інформаційно-профілактична акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом

28 липня з 12:00 до 15:00 в Києві (на Контрактовій площі, у сквері біля пам’ятника Сагайдачному) та Харкові, Одесі, Тернополі, Полтаві, Львові, Чернівцях і Бахчисараї відбудеться інформаційно-профілактична акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, оголошеного Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Захід організовує Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Охочі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на вірусні гепатити, а також одержати практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, підписати звернення до Міністра охорони здоров’я з вимогою зробити профілактику, діагностику та лікування гепатитів доступними для всіх, хто цього потребує.

Організатори акції закликають небайдужих підписати петицію до уряду з вимогами:
· профінансувати за рахунок державного бюджету 15 тисяч курсів лікування до 2015 року;
· забезпечити безкоштовне тестування для тих, хто його потребує;
· сприяти зниженню ціни на препарати для лікування вірусного гепатиту С мінімум на 50%.

“Незважаючи на критичну ситуацію з епідемією, в нас дотепер не затверджено Державної цільової соціальної програми з гепатитів. Держава повинна визнати важливість проблеми, забезпечити фінансування програми, затвердити її на рівні Кабінету Міністрів і прийняти відповідний закон у Верховній Раді”, – заявив Дмитро Кирик, доктор медичних наук, керівник програм профілактики вірусних гепатитів.

У світі близько 350 мільйонів людей інфіковано гепатитом B і близько 170 мільйонів – гепатитом С. Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі. За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні понад 1 млн. людей інфіковано вірусами гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів мають лише дві фармацевтичні компанії), курс лікування дорогий – понад $20 000.

Контакти: Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні, 050 410 92 07, Pertsovskyi@aidsalliance.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: