У Всесвітній день боротьби з гепатитами у Вінниці пройде інформаційно-профілактична акція

28 липня з 12:00 до 15:00 у Вінниці, біля Вежі по вулиці Козицького, відбудеться інформаційно-профілактична акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами

28 липня з 12:00 до 15:00 у Вінниці, біля Вежі по вулиці Козицького, відбудеться інформаційно-профілактична акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами. Захід проводить Профілактично-реабілітаційний центр медико-соціальної допомоги “Злагода” за сприяння програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”, Вінницького міського гепатологічного центру, Вінницького обласного наркологічного диспансеру “Соціотерапія”, Вінницького обласного центру з боротьби з ВІЛ/СНІД, Вінницької обласної станції переливання крові.

О 12:00 відбудеться прес-конференція.

Під час акції поширюватимуть профілактичні матеріали й мінілекції лікарів. У мобільній амбулаторії можна буде пройти швидке тестування на вірусні гепатити, яке проводитимуть кваліфіковані лікарі згідно з методичними рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я. З 25 до 30 серпня у Вінницькому обласному наркологічному диспансері (вул. Пирогова, 109-В) буде проводитись безкоштовне тестування на гепатит для всі охочих.

Досі держава не має реальних статистичних даних щодо рівня захворюваності на гепатит В, адже до червня 2009 року в Україні реєстрували лише гострі форми гепатитів В і С. Згідно з науково-експертними підрахунками, реальна кількість захворювань на гострий гепатит В у 5-6 разів перевищує дані офіційної статистики: на одну зареєстровану форму гепатиту В припадає 5-6 безсимптомних випадків, а кількість носіїв вірусу гепатиту В у державі перевищує 1 млн. осіб. Ще більш гостра ситуація з захворюваністю на гепатит С, оскільки 80% пацієнтів мають безсимптомний перебіг початку захворювання з подальшим розвитком хронічного процесу, який у половині випадків призводить до інвалідності, а ще у чверті – до смерті.

За наявними експертними оцінками ВООЗ, в Україні гепатитом С інфіковано близько 3% громадян, що становить близько 1,2 млн. осіб. Проте за результатами обстеження населення у віці 19-35 років рівень захворюваності склав близько 6%, а під час вибіркового моніторингу груп ризику інфікованість вірусом гепатиту С серед деяких груп населення значно перевищувала середньосвітові показники й досягала 40-60%. Лікування на останніх стадіях захворювання коштує в десятки разів дорожче, ніж на ранніх.

Ще в березні 2011 року розпорядженням №206-р Кабінету Міністрів України було схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Але після того жодних зрушень не відбулося.

Профілактично-реабілітаційний центр медико-соціальної допомоги “Злагода”
(0432) 50 21 12
Тетяна Сінельник
tsinelnyk@yahoo.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: