У цільові програми Миколаєва буде внесено показники ефективності

У міські цільові програми Миколаєва буде внесено результативні показники, які дозволять контролювати ефективність виконання цих програм

У міські цільові програми Миколаєва буде внесено результативні показники, які дозволять контролювати ефективність виконання цих програм. Це стало можливим завдяки проекту “Впровадження механізму громадського контролю ефективності політики розвитку ЖКГ у м. Миколаєві”, який здійснює Фонд розвитку міста Миколаєва за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Спочатку в межах проекту планувалася розробити показники ефективності житлово-комунального господарства в Миколаєві та механізм громадського контролю в цій сфері. Проте з’ясувалося, що групи показників (показники затрат, продукту, якості й ефективності), які було рекомендовано застосовувати для моніторингу цільових програм у сфері ЖКГ, насправді мають універсальний характер і їх може бути застосовано для оцінки виконання будь-якої цільової програми.

22 червня Миколаївський міськвиконком прийняв рішення №646 “Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 27.06.2008 №1368 “Про порядок розробки та виконання міських цільових програм”. Це рішення запроваджує механізм контролю територіальної громади за ефективністю використання бюджетних коштів при реалізації місцевих цільових і бюджетних програм. Воно дозволяє внести необхідні зміни до чинних цільових програм, перевівши їх у формат програмно-цільового методу (ПЦМ).

Рішення зобов’язує головних розпорядників бюджетних коштів визначити пакети результативних показників бюджетних програм, за якими громадськість, депутати міськради та компетентні державні органи зможуть контролювати ефективність реалізації цільових програм, а також програми соціально-економічного розвитку.

Наступним кроком громадських експертів стане ініціювання змін до Програми розвитку й реформування ЖКГ м. Миколаєва на 2010-15 роки й інших міських цільових програм.

ПЦМ – механізм, давно апробований як на Заході, так і в країнах СНД. Від застосовуваного зараз методу бюджетування він відрізняється тим, що при його застосуванні увагу зосереджують на результатах роботи. Це не перелік і вартість заходів, а розрахунок результатів виконання кожної цільової програми.

Наказом Міністерства фінансів №805 від 02.08.2010 затверджено основні підходи до впровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів. А наказ Мінфіну №59 від 31.01.2012 прямо передбачає, що всі українські міста обласного рівня повинні перейти на ПЦМ у 2012 році. При цьому Мінфін установив для Миколаєва граничний термін переходу на ПЦМ – 30 червня.

Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: