У трьох областях проаналізують муніципальні послуги

Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики здійснює проект “Запровадження громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування Дніпропетровської, Тернопільської областей та Автономної Республіки Крим із надання муніципальних послуг”. Проект підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” та Представництво Світового банку в Україні.

Регіональними партнерами проекту за підсумками конкурсного відбору стали ГО “Гуртом!” (Тернопіль), ГО “Кримська правова коаліція” (Сімферополь) і ГО “Народний контроль” (Дніпропетровськ).

Проект передбачає проведення громадського моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування щодо надання окремих муніципальних послуг (міські перевезення, водопостачання й водовідведення).

За задумом організаторів, громадський моніторинг дасть змогу виявити типові проблеми в наданні муніципальних послуг і недоліки законодавства, а також підготувати обґрунтовані пропозиції з удосконалення діяльності органів влади в цій сфері.

Реалізація проекту передбачає широке інформування громадськості. Зокрема, буде проведено:
– громадське обговорення результатів громадського моніторингу та рекомендацій з удосконалення діяльності органів влади (травень);
– міжрегіональну науково-практичну конференцію (квітень – травень);
– прес-конференції в кожному з трьох міст (Тернопіль, Сімферополь, Дніпропетровськ).

Очікувані результати проекту:
– вироблення та поширення стандартів проведення громадського моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування з надання муніципальних послуг;
– підвищення якості муніципальних послуг та ефективності діяльності органів місцевого самоврядування з їх надання;
– налагодження діалогу між громадянами, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання.

22-23 січня для учасників моніторингу в Івано-Франківську відбуватиметься тренінг “Організація та проведення громадського моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування”. Під час заходу буде розглянуто методологічне забезпечення моніторингу, чинну законодавчу базу у сфері надання муніципальних та адміністративних послуг, вітчизняний досвід проведення громадських моніторингів та експертизи діяльності органів влади. Особливу увагу буде приділено підготовці пропозицій для органів влади та їх лобіюванню.

Контакти:
Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики
066 77 66 456
dcecrp@i.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: